Ubisoft opóźnia premiery nowych gier

Ubisoft ogłosił zmiany dat premier trzech nowych gier, które miały ukazać się w tym roku. Firma postanowiła, że Splinter Cell: Conviction, Red Steel 2 oraz I Am Alive pojawią się dopiero w 2010.

Wszyscy czekający na wielki powrót Sama Fishera w Splinter Cell: Conviction będą musieli jeszcze trochę poczekać - nowa premiera gry ma nastąpić dopiero pomiędzy 1 stycznia a 31 marca 2010 roku.

Red Steel 2 również nie ujrzy światła dziennego w tym roku i razem z Conviction ma pojawić się na sklepowych półkach dopiero w marcu 2010 roku.

Dwie inne produkcje - I Am Alive i Ghost Recon nie ukażą się odpowiednio w styczniu oraz marcu 2010. Według nowych planów oba tytuły mają zadebiutować dopiero w 2011 roku - I Am Alive 1 kwietnia i Ghost Recon 31 marca.

Przesunięcia premier skomentował dyrektor generalny Ubisoftu, Yves Guillemot: "Również jesteśmy zawiedzeni z powodu dość znacznych opóźnień premier kilku naszych gier, ale musimy brać pod uwagę przede wszystkim długoterminowe korzyści dla Ubisoftu."

Przesunięcie premier Bioshock 2, Bayonetta, Singularity oraz wspomnianych tytułów Ubisoftu może oznaczać lekką pustkę na rynku gier pod koniec roku.


Zobacz również