Ubisoft opóźnia trzy kluczowe tytuły

Ubisoft zapowiedział opóźnienie w wydaniu trzech kluczowych gier w 2008 roku. Co ciekawe, powodem przesunięcia premier nie jest standardowo chęć ich dopracowania, tylko... Sukces innych tytułów firmy.

Ubisoft postanowił opóźnić wydanie trzech oczekiwanych przez graczy tytułów. Są to Brothers In Arms: Hell's Highway, Far Cry 2 oraz Tom Clancy's EndWar. Firma przesuwa daty premier na rok fiskalny 2008.

Ubisoft opóźnia trzy kluczowe tytuły

Assassin's Creed - przyczyna opóźnien

W wypadku Ubisoftu oznacza to, że nie należy się tych produkcji spodziewać wcześniej niż w kwietniu. Najciekawszy jest jednak powód takiego działania firmy. Nie jest on bowiem związany z jakimikolwiek problemami przy produkcji wymienionych gier. Firma ma po prostu bardzo duże przychody.

Związane jest to głównie z sukcesem Assassin's Creed, gry, która sprzedaje się znacznie powyżej oczekiwań. Dzięki temu Ubisoft osiągnął już zadowalające wyniki w tym roku fiskalnym i postanowił zabezpieczyć się na kolejny. Efekt? Na następne hity sygnowane logiem francuskiej firmy przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.