Ubisoft otwiera studio filmowe, będzie film o Assassin's Creed?

Wiele wskazuje na to, że już niedługo na dużym ekranie możemy zobaczyć bohaterów Assassin's Creed, Call of Juarez czy Driver: San Francisco. Ubisoft otwiera właśnie studio filmowe, które ma się zajmować ekranizacją największych hitów rynku rozgrywki elektronicznej wydawanych przez tą firmę.

Ubisoft Motion Pictures - tak nazywać się będzie nowe studio odpowiedzialne za ekranizacje gier francuskiego wydawcy. Póki co, nie wiadomo na razie które z produkcji pojawią się na dużym ekranie w pierwszej kolejności.

Patrząc na wyniki sprzedaży poszczególnych tytułów, istnieje dość duża szansa, że już niebawem będziemy się mogli cieszyć z filmu opowiadającego nam historię Desmonda Milesa z Assassin's Creed.

Zobacz również:

Co ciekawe, szefem nowego oddziału Ubisoft ma zostać Jean-Julien Baronnet, który przewodził wcześniej studiu Europa odpowiedzialnemu m.in. za film "Uprowadzona" ("Taken").

Trzeba przyznać, że gdyby Assassin's Creed miał być wykonany z takim rozmachem jak ta produkcja, to chyba żaden gracz nie miałby nic przeciwko temu:

Przypomnijmy, że ewentualne filmy nie byłyby pierwszymi ze stajni Ubisoft jakie trafiłyby na duży ekran. Całkiem niedawno mieliśmy okazję "podziwiać" Prince of Persia: Piaski Czasu. Choć była to zasadniczo nieudana produkcja, na samej nazwie twórcom udało się zarobić ponad 300 milionów dolarów.