Ubisoft otwiera studio w Chinach

Wszystko wskazuje na to, że Ubisoft przygotowuje się do większej ofensywy. Pomocne w zdobyciu większych wpływów na rynku gier komputerowych ma być nowe studio, jakie firma otwiera w Chinach. Przedstawiciele konsorcjum zapewniają, że nowa jednostka będzie bardzo perspektywiczna i co najważniejsze - skuteczna.

Po raz pierwszy firma Ubisoft zawitała do Chin ponad dziesięć lat temu. Wtedy to powstało studio w Szanghaju. Teraz przyszedł czas na stworzenie kolejnej jednostki. Nowe studio powstanie w Chengdu, w prowincji Sichuan.

Jak podają oficjalne źródła Ubisoftu, miasto co rok jest w stanie dostarczyć 35 000 bardzo dobrze wykształconych programistów. Jest to prawdziwe zagłębie talentów. W rok pozwoli to firmie na powiększenie jednostki z 10 (bo tyle liczy ona obecnie) do 200 osób. Gdyby się udało, byłoby to ogromnym wzmocnieniem dla firmy.

Swoją drogą, ciekawe czym zajmować się będzie nowe studio. Nie od dziś wiadomo bowiem, że jednostka w Szanghaju odpowiadać będzie za produkcję tytułów na Playstation 3. Szykuje się więc wzmocnienie jakości produkcji na PS3 czy może inny kierunek?

Z pewnością odpowiedzi na to pytanie udzielą nam najbliższe miesiące.