Ubisoft otworzy swoje biuro w Polsce

Podczas trwającej imprezy Games Convention w Lipsku, Ubisoft zapowiedział otwarcie swojego nowego biura. Najważniejsza okazała się jednak lokalizacja inwestycji. Francuski gigant świata gier komputerowych wybrał Warszawę!

Ubisoft, podczas trwającej Games Convention w Lipsku, zapowiedział otwarcie nowego biura w Warszawie.

Firma ogłosiła, że zespół pracujący w Polsce skupi się na budowie relacji z lokalnymi partnerami biznesowymi i zwiększaniu udziałów Ubisoftu w rynku Polskim i wschodnioeuropejskim. Prace nowej jednostki nadzorować będzie Rose - Marie Nargaud, Eastern Europe export area manager Ubisotfu.

Assassin's Creed - Ubisoft

Assassin's Creed - Ubisoft

"Otwarcie biura w Polsce to dla Ubisoftu decyzja strategiczna" - powiedział Alain Corre, managing director EMEA Ubisoftu. "Nasza wizja zakłada obecność na wszystkich największych rynkach, aby w ten sposób pozostać bliżej konsumentów. Region wschodnioeuropejski ma potencjał, by stać się kluczowym dla sektora gier video, a Polska jest głównym kołem napędowym tych zmian, ze względu na gwałtownie rosnący rynek konsolowy" - dodał.

Przypomnijmy, że Ubisoft jest jednym z największych producentów, wydawców oraz dystrybutorów interaktywnych produktów rozrywkowych w skali światowej. Firma posiada obecnie biura w 27 krajach i oferuje swoje produkty w ponad 55 państwach na całym świecie. W roku finansowym 2007-2008 Ubisoft wygenerował sprzedaż na poziomie 928 milionów euro.


Zobacz również