Ubisoft podpadł wielbicielom Might & Magic Heroes VII

Gracze z Ameryki Północnej, którzy zdecydowali się na zakup gry Might & Magic Heroes VII: Edycja Kolekcjonerska spotkała bardzo nieprzyjemna niespodzianka.

Ubisoft mocno podpadł graczom. Tym razem chodzi o graczy z Ameryki Północnej, którzy zdecydowali się na zakup gry Might & Magic Heroes VII: Edycja Kolekcjonerska. Składać się ona miała z następujących elementów:

Might & Magic Heroes VII: Edycja Kolekcjonerska

Might & Magic Heroes VII: Edycja Kolekcjonerska

Kluczem jest tutaj widoczna na powyższym zdjęciu pudełkowa wersja gry (oraz znajdujący się na dole znaczek DVD-ROM), której w zestawie...zabrakło. W miejscu na nią przeznaczonym umieszczony został kod pozwalający na pobranie gry w wersji cyfrowej.

Oczywiście coś takiego zawsze może się zdarzyć, lecz wówczas kluczowe jest jak do rozwiązania problemu podejdzie producent. Niestety okazało się, że Ubisoft należy do tych, którzy, delikatnie mówiąc, nie traktują poważnie swoich klientów. Zdecydowanie bowiem odmówił zwrotu pieniędzy zawiedzionym graczom, którzy się tego domagali stwierdzając, że sklep Uplay oferuje Might & Magic Heroes VII: Edycja Kolekcjonerska jako PC Download, więc grę należy pobrać. Niestety tutaj zdaniem graczy kolejny raz francuski wydawca mija się z prawdą. Na stronie sklepu przy ofercie gry widniało ponoć oznaczenie "PC DVD ROM" a nie wspomniane "PC Download".

Gdy wokół sprawy zrobił się większy szum Ubisoft zdecydował się w końcu na wydanie oświadczenia, w którym przeprosił za wprowadzenie w błąd materiałami promocyjnymi. Zaoferował możliwość otrzymania zwrotu pieniędzy oraz w ramach rekompensaty możliwość pobrania jednej z następujących gier: Far Cry 4, Assassin’s Creed Rogue, The Crew, Toy Soldiers: War Chest Hall of Fame Edition lub Zombi.

Na koniec warto przypomnieć, że to nie pierwsza wpadka Ubisoftu. Najpewniej też nie ostatnia...