Ubisoft pracuje nad powrotem serii Splinter Cell

Jest szansa na wielki powrót Sama Fischera!

Francuski producent ma w swoim portfolio wiele znakomitych marek, takich jak: Assassin's Creed, Far Cry, Ghost Recon czy Rainbow Six. Niestety nie nad wszystkim pracuje z takim samym zaangażowaniem. W ostatnich latach w cień odeszła seria Splinter Cell, której ostatnia odsłona - Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist, pojawiła się na rynku w 2013 roku. Od tamtej pory fani czekają na powrót głównego protagonisty gry - Sama Fishera.

Na początku kwietnia tego roku Yves Guillemot - prezes firmy Ubisoft, w jednym z wywiadów zdradził, że coś się dzieje w kwestii serii Splinter Cell.

Kiedy tworzysz nową część serii, musisz być pewien, że otrzymasz coś, co będzie wystarczająco różne od tego, co robiłeś wcześniej. Ostatnim razem, gdy robiliśmy Splinter Cell, mieliśmy dużą presję ze strony fanów, którzy mówili: „Nie zmieniaj tego, nie rób tego, nie rób tamtego”. Co sprawiło, że niektóre zespoły obawiały się pracy nad marką. Teraz są pewne rzeczy i niektórzy ludzie, którzy patrzą na Splinter Cell, dbają o markę. W pewnym momencie coś zobaczycie, ale nie mogę powiedzieć nic więcej. Ponadto, z powodu Assassin's Creed i innych naszych marek, ludzie chcieli więcej pracować właśnie nad tymi konkretnymi markami. Musimy więc podążać za tym, co lubią robić. - Yves Guillemot, prezes Ubisoft

Wypowiedź ta wywołała lawinę spekulacji i wlała nadzieję w serca fanów. Spodziewano się, że coś, chociaż mały teaser, zostanie pokazane podczas targów E3. Niestety, francuski producent na temat Splinter Cella nie wypowiedział nawet słowa. Coś jednak jest na rzeczy bowiem prezes Ubisoftu udzielił kolejnego wywiadu, w którym wspomina o marce Splinter Cell i jej przyszłości.

W Splinter Cell pojawią się nowe eksperymenty, ale więcej na różnych urządzeniach. Dużo pracujemy dziś nad marką, aby w pewnym momencie powrócić. Nie możemy powiedzieć kiedy, ponieważ jak wiadomo, wymaga to czasu. Musimy znaleźć, który czas jest odpowiedni, aby wrócić. - Yves Guillemot

Jednym z nowych eksperymentów może być gra typu VR, o której spekuluje się od jakiegoś czasu. Splinter Cell VR miałby być tytułem ekskluzywnym gogli marki Oculus. Co z pełnoprawną odsłoną serii? Tegoroczna zapowiedź jest bardzo mało prawdopodobna, ale już rok 2020 może nam przynieść pierwsze konkrety dotyczące kolejnych przygód Sama Fishera.

źródło: wccftech