Ubisoft przejmuje prawa do Drivera

Firma Atari zdecydowała się na sprzedaż praw do serii Driver. Nabywcą okazał się znany koncern Ubisoft. Za zakup licencji zapłacił 19 milionów euro. Pozostaje pytanie - co to oznacza dla graczy?

Razem z prawami do tytułu Ubisoft przejął większość udziałów i cały personel brytyjskiego developera Reflections Interactive, odpowiedzialnego za prace nad serią.

Fani cyklu powinni się cieszyć z transakcji. Jak wszyscy wiedzą, dwie ostatnie części nie zaprezentowały nic, co byłoby warte uwagi szerszej społeczności graczy. Jak można się domyślić, Ubisoft nie wydałby 19 mln euro gdyby nie miał poważnych planów związanych z grą. Czy doczekamy się powrotu Drivera na szczyt?

Prezes Ubisoftu, Yves Guillemot, tak skomentował umowę: "Jesteśmy zachwyceni zdobyciem praw, które pozwolą nam na dodanie do katalogu bardzo znanego tytułu i wejście w segment gier wyścigowych, jeden z najważniejszych w branży" - stwierdził.

Dla Atari, sprzedanie tytułu może okazać się zbawienne. Wiadomo, że firma od dłuższego czasu zmaga się z poważnymi problemami finansowymi.

Cóż, na efekty przyjdzie poczekać do momentu ukazania się kolejnego Drivera na rynku...