Ubisoft usuwa gry z UPlay

Firma Ubisoft ponownie podpadła graczom. Tym razem chodzi o usuwanie gier z kont UPlay.

Niektóre osoby korzystające z usługi UPlay firmy Ubisoft spotkała niemiła niespodzianka. Z ich biblioteki zniknęła bowiem gra Far Cry 4. Wkrótce okazało się, że podobnie usuniętych tytułów było znacznie więcej. Wśród graczy zawrzało ponieważ wygląda na to, że mamy tutaj do czynienia z czyszczeniem bibliotek z pozycji, do których klucze zakupione zostały przez zewnętrzne serwisy takie jaki np. portal aukcyjny eBay.

Być może firma Ubisoft w ten sposób postanowiła walczyć z piractwem polegającym na sprzedaży skradzionych kluczy. Nie można się jednak dziwić wściekłości graczy, którzy kupili grę za pełną cenę (niektórzy z nich zamieści w oficjalnym serwisie Ubisoftu dowody zakupu) i nie mogą teraz w nią grać.

Zobacz również:

  • Far Cry 6 – premiera, rozgrywka, wymagania. Wszytko co musisz wiedzieć [15.10.2021]
  • Minecraft Live - nowy mob wkracza do świata, ale na tym nie koniec

Ubisoft na razie nie wydał żadnego komentarza. Warto tutaj jednak przypomnieć, że w ostatnim czasie miał kilka wpadek, którymi bardzo podpadł graczom. Mam tutaj na myśli np. wypuszczenie na rynek pełnej bugów gry i udostępnienie później w ramach przeprosin darmowej gry, co jednak szło w parze z zapisami w regulaminie, na mocy których gracze zrzekali się prawa do pozwania Ubisoftu za niedotrzymanie przedpremierowych obietnic.