Ubisoft zapowiedział Anno 2070

Studio Ubisoft Blue Byte ogłosiło, że pracuje nad nową grą z serii Anno. Czas akcji po raz pierwszy umiejscowiono w przyszłości. Produkcja ma ukazać się najbliższej zimy.

Za Anno 2070 odpowiada studio Ubisoft Blue Byte razem z firmą Related Designs. Gra ma być kolejną odsłoną popularnej serii strategicznych gier, w której zajmujemy się budową i zarządzaniem miastami. Po raz pierwszy jednak, będą to miasta osadzone w przyszłości.

Seria gier strategicznych o nazwie Anno do tej pory była kojarzona z konkretnymi okresami historycznymi.Poprzednie części umożliwiały nam budowę miast w XVI, XVII oraz XVIII wieku. Teraz przenosimy się do uniwersum w 2070 roku. Naszym przeznaczeniem jest zbudowanie wielkiego imperium handlowego. Nie jest to zadanie łatwe, gdyż przychodzi nam walczyć ze skutkami zmian klimatycznych (m. in. podniesienie się poziomu wód i oceanów). Jak w każdej tego typu produkcji, w Anno 2070 jesteśmy zmuszeni do dbania o stan finansów jak i zadowolenie mieszkańców metropolii.

Gra zawierać ma kampanie dla pojedynczego gracza oraz tryb multiplayer. Dostępna będzie ona jedynie w wersji na komputery osobiste. Planowana premiera przewidziana jest na czwarty kwartał tego roku. Wkrótce mają pojawić się kolejne informacje na temat Anno 2070.