Ubuntu 11.04 - tydzień z Linuksem

System Ubuntu uważany jest za idealne rozwiązanie dla użytkowników przyzwyczajonych do Windows, ale chcących spróbować swoich sił z alternatywnym OS-em. Bierzemy na warsztat najnowszą odsłonę Ubuntu, oznaczoną numerem 11.04 i sprawdzamy, czy przesiadka z "okien" na "pingwina" faktycznie jest bezbolesna.

Tydzień to z jednej strony za mało, by poznać wszystkie zalety oprogramowania - z drugiej strony najważniejsze jest jednak pierwsze wrażenie. Sama instalacja Linuksa nie nastręcza trudności, większość kłopotów pojawia się wtedy, gdy zaczynamy sobie śmielej poczynać w nowym środowisku.

Dlatego przez siedem dni, dzień po dniu, prześledzimy proces poznawania Ubuntu 11.04 i spróbujemy uzasadnić tezę, że nie taki Linux straszny, jak go malują.

Użytkowników zastanawiających się nad zmianą systemu operacyjnego zachęcamy do wspólnych eksperymentów, natomiast "starych linuksowych wyjadaczy" zapraszamy do dyskusji: od czego zaczynali przygodę z "pingwinem", co zrobili, by z Linuksa wycisnąć jak najwięcej i jak radzili sobie z rozwiązywaniem napotykanych problemów.

Czytaj dalej: Ubuntu zamiast Windows. Dzień 1 - nie bać się Linuksa