Ubuntu 11.10 - odliczanie rozpoczęte

Wydanie nowego Ubuntu może nie wzbudzać tyle emocji, co prezentacja Windows 8, ale i tak wiele osób z niecierpliwością oczekuje na możliwość wypróbowania kolejnej wersji systemu. Emocje podgrzewane są między innymi przez pojawienie się strony odliczającej czas pozostały do jego wydania.

Odliczanie do premiery Ubuntu 11.10
Na stronie odliczającej czas do pojawienia się finalnej wersji Ubuntu 11.10 znajdziemy napis: Zupełnie nowy świat. Zupełnie nowy komputer oraz licznik, który pokazuje ile czasu pozostało do wydania Onirycznego Ocelota. Strona nie jest oficjalną akcją firmy Canonical, a oprócz niej pojawiła się także podobna z utworem The Final Countdown grającym w tle.

Ubuntu 11.10 to kolejna wersja najpopularniejszej dystrybucji Linuksa. Wcześniej wydano dwie wersje beta, w czwartek pojawi się release candidate, a 13 października będzie można pobrać finalną wersję systemu zwanego Onirycznym Ocelotem. W drugiej becie wprowadzono nowy kernel (3.0.4), zaktualizowano interfejs GNOME (3.1.92) i poprawiono wsparcie instalacji 32-bitowych bibliotek na 64-bitowych komputerach.

Zobacz również:

  • Czujesz się bezpieczny? iOS 15, Windows 10, i Chrome złamane!

Co prawda zegar odliczający czas do wydania Ubuntu 11.10 nie jest pomysłem Canonical, ale pokazuje, że warto organizować akcje promocyjne, bo skupiają one uwagę i wskazują, że dzieje się coś ciekawego. Dobry marketing jest jednym z elementów, którego brakuje Ubuntu i innym dystrybucjom systemu Linux do odniesienia sukcesu na pecetach, gdzie niepodzielnie dominuje Windows.

Ubuntu to jedna z najlepszych dystrybucji Linuksa dla osób, które wcześniej nie miały z nim do czynienia. Więcej na ten temat można dowiedzieć się w naszej serii artykułów o Ubuntu 11.04.