Ubuntu 6.06 LTS nadal żywy

Twórcy dystrybucji Ubuntu wydali drugie wydanie aktualizacyjne ostatniej edycji swojego produktu z długotrwałym wsparciem. Dapper Drake, chociaż jest już leciwą dystrybucją, nadal zaskakuje swoimi możliwościami.

Ubuntu 6.06 LTS nadal żywy

Dapper Drake (źródło: ubuntuforums.org)

Ubuntu 6.06 Dapper Drake to ostatnie stabilne wydanie LTS (Long term Support) jakie wyszło spod rąk programistów projektu. Wydanie Desktop będzie wspierane do czerwca 2009 roku, wydanie Server otrzyma ostatni raz aktualizacje w czerwcu 2011. Do tego czasu prawdopodobnie pojawi się jeszcze jedna wersja aktualizacyjna edycji.

Nowa wersja 6.06 LTS zawiera setki aktualizacji i poprawek dotyczących przede wszystkim bezpieczeństwa systemu. Pojawiło się również wiele nowych sterowników w wydaniu Server. Jane Silber, przedstawicielka firmy Canonical w taki sposób opisała wersję 6.06.2 Dapper Drake:

"To wydanie aktualizacyjne jest czystą demonstracją naszego zaangażowania w sprawie długoterminowego wsparcia i oddania w stosunku do użytkowników i korporacji korzystających z Ubuntu, jako głównej platformy [...]. Nasza aktualizacja pojawiła się na krótko przed premierą kolejnej edycji LTS Hardy Heron, co jest jawnym sygnałem dla dostawców sprzętu IT oraz firm, że Ubuntu to platforma Linux, na której można oprzeć własna strategię."

Pobierz plik

Więcej informacji można odnaleźć na stronie projektu Ubuntu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: