Ubuntu 7.04 po raz pierwszy (i pół)

Informowaliśmy niedawno o opublikowanej na witrynie Ubuntu zapowiedzi systemu w wersji 7.04 ("Feisty Fawn"). Dziś pojawiła się pierwsza alpha "Rozhasanego jelonka" - oczywiście przeznaczona wyłącznie dla fascynatów.

Dziś udostępnino pierwszą alphę, a tymczasem zamrożenie danych importowanych z drzewa Debiana odbędzie się już za dwa tygodnie.

Co nowego w 7.04?

W systemie znajdzie się GNOME 2.17 i kernel 2.6.19, który od pewnego czasu jest w Fedorze Core i openSUSE. W wersji ostatecznej ma się pojawić edycja 2.6.20.

Niewykluczone też, że tym razem styl graficzny systemu ulegnie znaczącemu odświeżeniu - miało się to stać już w Ubuntu 6.10, jednak ostatecznie Mark Shuttleworth zablokował większość zmian i zdecydował o pozostawieniu tylko odrobinę uładzonego klasycznego motywu Ubuntu.

Inne zmiany

Oprócz ładniejszego pulpitu w systemie pojawi się nowy Menedżer sieci, a kolejne ulepszenia w Upstarcie mają dodatkowo przyspieszyć uruchamianie się dystrybucji. GNOME wreszcie będzie potrafił regulować częstotliwość procesora - może w końcu dystrybucje bazujące na tym środowisku dogonią KDE pod względem długości czasu pracy na baterii...

Pobierz plik

Dodatkowe informacje: witryna Ubuntu (w języku angielskim)