Ubuntu Linux 8.04 zmienia szatę

Jedna z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa zmienia oblicze. W Ubuntu 8.04 zrezygnowano z charakterystycznych brązów, który zastąpiono przyjemniejszym dla oka pomarańczem. Oczywiście na modyfikacji interfejsu się nie skończyło.

Jeżeli po lekturze tekstu "8 powodów, dla których powinieneś przesiąść się na Linuksa" (www.pcworld.pl/news/133391.html) zacząłeś się zastanawiać, czy warto przejść na system spod znaku pingwina, mamy dla ciebie dobrą radę: wstrzymaj się. Za niecałe trzy miesiące pojawi się Ubuntu 8.04, które ma być małym przełomem w dziedzinie dystrybucji.

Nowy system to nie tylko odświeżony interfejs użytkownika - brązy nie każdemu przypadły do gustu - ale również lepsza obsługa sprzętu. Deweloperzy dystrybucji obiecują rozwiązanie problemów z kartami Wi-Fi (nowy kreator instalacji), skanerami czy drukarkami.

W edycji zwanej roboczo "Wytrzymała czapla" pojawi się też GNOME 2.22 i Firefox 3.0. Największą niespodziankę będą mieli użytkownicy początkujący: z plikami pomocy mają zostać zintegrowane instruktażowe filmy z pulpitu. Niewykluczone, że po raz pierwszy w historii uruchomienie efektów 3D na pulpicie będzie łatwe również na kartach firmy ATI.

Ubuntu 8.04 jest już dostepne. Przeczytacie o nim w artykule Ubuntu Linux 8.04 LTS - najbardziej oczekiwana dystrybucja tej wiosny

Pobierz Ubuntu 8.04 po polsku