Ubuntu OS - codziennie coś nowego?

Wiele wskazuje, że już wkrótce nowe Ubuntu będzie się ukazywać codziennie. Oczywiście, mowa tu o mniejszych pakietach poprawek, wprowadzanych z pomocą Ubuntu Software Center.


Nowe Ubuntu pojawia się średnio dwa razy w roku. Kolejne wydania mają nazwy kodowe, zaczynające się na następne litery alfabetu, jak Maverick Meerkat, Natty Narwhal itd. W artykule serwisu The Register przeczytać można, że niedługo może to być tylko wspomnienie.

"W najbliższych pięciu latach"

Prezes Canonical i twórca Ubuntu, Mark Shuttleworth powiedział w czasie konferencji, że codzienne aktualizacje pomogłyby dystrybucji Linuksa "utrzymać tempo w czasie rosnącej złożoności oprogramowania i różnych środowisk, teraz gdy Ubuntu trafia na więcej urządzeń".

Zobacz również:

  • Najlepszy VPN dla Linuxa 2023

Dzisiaj mamy cykl sześciomiesięczny - cytuje Shuttlewortha autor artykułu - W świecie zorientowanym na internet, musimy być w stanie wydać coś każdego dnia. To obszar, w który zainwestujemy dużo pracy w najbliższych pięciu latach.

Korzyści z codziennych aktualizacji

Ubuntu Software Center i codzienne aktualizacje to wyzwanie dla programistów, ale też świetna możliwość dla użytkowników. Na bieżąco mogliby obserwować rozwój OS-u i cieszyć się z systemu, który przewyższa konkurencję pod względem nowości. Szybciej mogliby też otrzymać patche i dodatkowe zabezpieczenia.

Ubuntu 10.10 to największy konkurent MS Windows w Polsce. Kolejne wersje, wraz z interfejsem Unity i grafiką Wayland, mogłyby stanowić realne zagrożenie dla Windows XP, Vista i Siedem, z których obecnie korzysta ponad 90 proc. ankietowych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: