Uch... Ponad 50 podatności w procesorach AMD EPYC i sterownikach Radeon

Producent przygotował już odpowiednie łatki, które pozwalają zneutralizować niebezpieczeństwa. A jest ich sporo - i są groźne.

Foto: AMD

Wykryte w procesorach AMD podatności określone zostały jako "wysoce niebezpieczne". W procesorach EPYC 7001, EPYC 7002 oraz EPYC 7003 wykryto 22 podatności, które pozwalały wykorzystać jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo, zarządzanie systemem, wirtualizację oraz dostać się do pozostałych komponentów, w tym AMD Xeon. Ogółem podatności jest 50, ale pozostałe są nieco mniej niebezpieczne. Ich wykrycie było możliwe dzięki współpracy AMD z Google, Microsoftem oraz Oracle. Łatki AGESA (AMD Generic Encapsulated System Architecture) zostały już opublikowane i zalecane jest jak najszybsze ich wprowadzenie.

Jeśli chodzi o sterowniki Radeon, z których korzysta m.in. Windows 10, tutaj znaleziono łącznie 27, z czego 18 określonych jako "wysoce niebezpieczne". Można je wykorzystać do zwiększenia uprawnień, nieautoryzowane wykonanie kodu, uszkodzenia pamięci, a nawet ataków DoS. Również i dla nich pojawiły się łatki, które mają być także zintegrowane z aktualizacją sterowników. Wystarczy ją pobrać i zainstalować, aby uniknąć zagrożeń.

Zobacz również:

  • Windows zmienia sterowniki AMD na... starsze
  • Radeon RX 7600 oficjalnie! Oto, jak prezentuje się nowa propozycja AMD

Źródło: Guru3D


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: