Ucz się języków z Sony PSP

W połowie bieżącego roku koncern Sony powinien wprowadzić na rynek europejski dodatek do swojej przenośnej konsoli PlayStation Portable (PSP) - TalkMan - urządzenie razem z oprogramowaniem, które potrafi tłumaczyć wyrażenia pomiędzy różnymi językami. W Azji urzędzenie zaprezentowano pod koniec minionego roku.

TalkMan składa się ze specjalnego mikrofonu podłączanego do portu USB konsoli oraz oprogramowania tłumaczącego. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że użytkownik nie musi mozolnie "wklepywać" tekstu - wystarczy, jeśli wyraźnie wypowie do mikrofonu zwrot, który chce przetłumaczyć. Urządzenie wypowie je w ustawionym języku ojczystym, po czym można przekazać mu odpowiedź, która zostanie przetłumaczona na drugi język.

Ucz się języków z Sony PSP

Ucz się języków z Sony PSP

W bazie "przenośnego tłumacza" znajduje się około trzech tysięcy popularnych zwrotów, które na ekranie prezentowane są przez animowanego ptaka-tłumacza Maxa. Oprócz opcji tłumaczenia, dostępny jest także tryb gry, w którym można uczyć się wymowy i rozumienia wypowiadanych przez Maxa - nauczyciela wyrażeń.

Ucz się języków z Sony PSP

Ucz się języków z Sony PSP

Póki co dostępna jest tylko wersja azjatycka, potrafiąca tłumaczyć pomiędzy angielskim, japońskim, koreańskim i chińskim. Jednak firma zapowiedziała, że już za kilka miesięcy będzie dostępna wersja europejska. Nie należy się łudzić, że znajdziemy w niej język polski, lecz i taki dodatek może się przydać użytkownikom konsoli, którzy dużo podróżują. W europejskiej wersji znajdzie się możliwość tłumaczenia pomiędzy angielskim, włoskim, hiszpańskim, niemieckim, francuskim oraz (mało europejskim) japońskim.

Więcej informacji o TalkManie znaleźć można w serwisie lik-sang.com.