Uczniowe zamieniają się AirPods'ami aby rozmawiać na lekcjach

Nastolatki nie przestają zaskakiwać. Sprawdź, do czego mogą służyć słuchawki AirPods.

O takim wykorzystaniu słuchawek AirPods nie pomyślało nawet samo Apple.

Uczniowe zamieniają się AirPods'ami aby rozmawiać na lekcjach

Źródło: apple.com

W dzisiejszych czasach nauczyciele mają coraz większy orzech do zgryzienia. Spryt dzieci, a w szczególności nastolatków oraz łatwy dostęp do najnowszych technologii skutecznie utrudniają naukę w szkolnych ławkach. Kilkanaście lat temu uczniowe przekazywali sobie kartki z zapiskami i notatkami, a teraz mogą ściągać za pomocą prawdziwie bezprzewodowych słuchawek AirPods.

Na początku należy zacząć od samej konstrukcji słuchawek, która sprawia, że posiadając dłuższe włosy AirPods'y pozostają praktycznie niewidoczne, więc nauczyciele mają problem z zauważeniem ucznia, który korzysta z nich na lekcji. Dodatkowo podstawowa wersja nie posiada aktywnej redukcji hałasu, więc uczeń doskonale wie, co się koło niego dzieje.

Na Twitterze pojawił się filmik, który pokazuje w jaki sposób uczniowie mogą komunikować się ze sobą na lekcjach korzystając ze słuchawek AirPods. Na początek potrzebne są dwie pary słuchawek AirPods. Kolejnym krokiem jest zamienienie się jedną słuchawką. Po włożeniu słychać komunikację obustronną, a słuchawki nie przerywają odtwarzania, ponieważ wszystkie czujniki przewodzenia kostnego funkcjonują poprawnie.

Następnie uczniowie wykorzystują funkcję czytania na głos w aplikacji Tłumacz Google na iOS, aby odczytywać na głos napisany przez nich tekst. Rozwiązanie to powinno zadziałać z każdą aplikacją posiadającą funkcję text-to-speech czyli zamiany tekstu na głos.

Rozwiazanie to może wydawać się zbyt skomplikowane, w końcu posiadając samego smartfona można wysłać wiadomość tekstową, a uzyskany rezultat będzie taki sam. Na dodatek nie trzeba wykorzystywać dodatkowych elementów takich, jak słuchawki AirPods oraz programy z funkcją text-to-speech.

Cóż jak widać kreatywność nastolatków nie zna granic, a nowy sposób użycia AirPods'ów z pewnością zaskoczył nawet samo Apple. Teraz nie pozostaje nic innego, jak czekać na funkcję Walkie-Talkie z Apple Watch na słuchawkach AirPods.

Źródło: ubergizmo.com