Uczta gracza

Za oknem śnieg, zawierucha i mróz. Nieliczni przechodnie szybko przemykają ciemnymi ulicami. Zajęci codziennymi sprawami nie mają czasu nawet na chwilę odpoczynku. Jakże to nudne! Przecież w tym samym momencie można robić mnóstwo innych, ciekawszych rzeczy. Nie wiesz, co? Śpieszymy z pomocą!


Za oknem śnieg, zawierucha i mróz. Nieliczni przechodnie szybko przemykają ciemnymi ulicami. Zajęci codziennymi sprawami nie mają czasu nawet na chwilę odpoczynku. Jakże to nudne! Przecież w tym samym momencie można robić mnóstwo innych, ciekawszych rzeczy. Nie wiesz, co? Śpieszymy z pomocą!

Okres świąteczny to bez wątpienia najlepszy czas dla wszystkich miłośników gier komputerowych. Pogoda za oknem zwykle skutecznie zniechęca do wyjścia z domu, a liczne obniżki cen najlepszych tytułów przykuwają do monitora. Aby ułatwić ci odnalezienie prawdziwych perełek w gąszczu setek świetnych gier, przygotowaliśmy przegląd najlepszych z nich pod choinkę. Większość już od dawna była zapowiadana jako "hit roku" i wielu ten tytuł absolutnie się należy.

Quad damage, monsterkill i GODLIKE, czyli strzelanki

BioShock

Uczta gracza

Fotorealistyczna grafika "Crysis" od dawna wzbudzała spore emocje. Teraz każdy może przekonać się, jak silnik CryEngine2 prezentuje się w akcji.

"BioShock" bez wątpienia należy do ścisłej czołówki strzelanek, które ukazały się w ostatnich latach. Gra jest nowatorska, ma piękną szatę graficzną i co najważniejsze - nieprzeciętnie straszy.

Akcja tytułu rozpoczyna się od katastrofy samolotu. Bohater cudem przeżywa wypadek i trafia do tajemniczego podwodnego miasta - Rapture. Wystarczy kilka chwil w tym dziwnym miejscu, aby przekonać się, że śmierć nie była takim złym rozwiązaniem. Zapomniana podwodna metropolia pełna jest bowiem mutantów i innych tworów chorej wyobraźni naukowców. Co gorsza, jedynym sposobem ocalenia jest dla rozbitka substancja ADAM, która powoduje nieodwracalne zmiany w DNA.

Brzmi tak samo, jak w wypadku setek innych strzelanek? Może, ale zapewniamy, że "BioShock" jest wśród nich absolutną perełką. Główną zaletą gry jest jej mroczny, psychodeliczny klimat, przy którym słynny "S.T.A.L.K.E.R." wydaje się bajką dla dzieci. Wrażenia dopełnia świetna szata graficzna i mistrzowski sposób zaprojektowania lokacji. Jesteś gotowy przeżyć horror? Powiemy krótko - "Welcome to the Rapture!".

Informacjehttp://www.cenega.pl

Cena 99,90 zł

Wiek 18+

Platformy PC, Xbox 360

Crysis

Uczta gracza

"BioShock" przeniesie cię do miasta Rapture. Tylko od twojej pomysłowości będzie zależało, czy wyjdziesz cało z tego koszmaru.

"Crysis" to gra akcji/FPS zrealizowana w studiu programistycznym Crytek, znanym przede wszystkim z hitu "Far Cry".

Akcja gry rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w roku 2019. Na małej tropikalnej wysepce rozbił się niezidentyfikowany obiekt latający pochodzenia pozaziemskiego. Okazuje się, że na jego pokładzie znajdują się kosmici, którzy aby przetrwać, muszą utrzymać ujemną temperaturę swoich ciał. Zrealizowanie planu oznacza zagładę całej ludzkości. Ziemianie nie zamierzają jednak łączyć sił w walce ze wspólnym wrogiem. Wręcz przeciwnie. Na wyspę błyskawicznie zostają wysłane oddziały Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej. Taka mieszanka może skończyć się tylko w jeden sposób - następuje kryzys.

"Crysis" wzbudzał ogromne emocje już od czasu pierwszej prezentacji gry. Tym, co sprawiło, że fundamenty branży zadrżały w posadach, była rewelacyjna grafika. Dzieło zostało zbudowane na silniku CryEngine2. Jest na tyle potężny, że niektóre ekrany z gry można pomylić z rzeczywistymi zdjęciami. Nie wierzysz? Sam sprawdź.

Na koniec uwaga - "Crysis" ma niesłychane wymagania sprzętowe. Aby w ogóle pomyśleć o uruchomieniu programu, potrzebne są co najmniej: procesor 2,8 GHz (Windows XP) lub 3,2 GHz (Vista) oraz 1 GB RAM (Windows XP) lub 1,5 GB RAM (Vista). Na uwagę zasługują też zalecenia: Intel Core Duo 2,2 GHz lub AMD Athlon 64 X2 4400+, 2 GB RAM oraz NVIDIA GeForce 8800 GTS (lub podobna). Jeśli te dane cię nie zniechęcają i masz ochotę poczuć się jak prawdziwy bohater - "Crysis" jest grą dla ciebie.

Informacjehttp://www.ea.pl

Cena 139,90 zł

Wiek 18+

Platforma PC

Hellgate: London

Uczta gracza

"London" przez wielu uznawane jest za następcę Diablo.

To połączenie elementów RPG i FPS zaprojektowała ekipa z Flagship Studio. Część z programistów należała kiedyś do zespołu Blizzarda i pracowała m.in. nad "Diablo".

Fabuła osadzona została w bliżej nieokreślonej przyszłości. Rzeczywistość nie wygląda różowo - większość miast została zniszczona przez demony a nieliczni, którzy przetrwali, kryją się w schronach. Sercem ciemności jest Londyn, w którym znajdują się wrota do piekła. Właśnie tutaj pojawia się ostatnia nadzieja - ty.

Tytuł oferuje wiele niespodzianek. Fabuła rodem z RPG, akcja niczym w FPS - hasło reklamowe w tym wypadku niewątpliwie się sprawdza. Dodajmy do tego dynamicznie tworzone poziomy, przedmioty, wrogów czy nawet wydarzenia, a otrzymamy kawał naprawdę dobrej roboty. Dodatkowo czekają umiejętności, czary oraz rodzaj postaci, idealnie dostosowane do potrzeb gracza. Ogromna zmienność wyglądu pozwala na stworzenie naprawdę unikatowego bohatera.

W grze jest opcja zarówno jedno-, jak i wieloosobowa. Dla tych, którzy wolą grupową zabawę, autorzy przygotowali więcej atrakcji: dodatkową broń, przeciwników, questy oraz nowe klasy postaci. Niestety, część opcji jest dostępna dopiero po uiszczeniu odpowiedniej opłaty.

Informacjehttp://www.ea.pl

Cena 139,90 zł

Wiek 16+

Platforma PC