Udany atak hakerów na stronę Wprost

W poniedziałek 16 lutego, w godzinach porannych, hakerzy zaatakowali witrynę internetową tygodnika "Wprost". Przez kilka godzin na głównej stronie serwisu zamiast informacji można było przeczytać anarchistyczne hasła. Usterkę usunięto dopiero przed południem.

Witryna internetowa popularnego tygodnika "Wprost" padła ofiarą skutecznego ataku hakerów, którzy podmienili główna stronę portalu. Do południa internauci zamiast bieżących informacji mogli poczytać anarchistyczne i lewicowe slogany. Cyberprzestępcy zapowiadają kolejne ataki na serwisy np. należące do wydawnictwa Axel Springer (m.in. Dziennik, Newsweek).

Udany atak hakerów na stronę Wprost

Podmieniona strona przez hakerów

Redakcja Wprost On-line wydała następujące oświadczenie:

"Redakcja Wprost24 informuje, że 16 lutego 2009 roku nasz serwer padł ofiarą hakerskiego cyberataku. Z tej przyczyny internetowy serwis tygodnika był niedostępny tego dnia w godzinach porannych. Za powstałe w wyniku wyżej wymienionego wydarzenia trudności przepraszamy.

Jednocześnie informujemy, że nie pozostaniemy bierni wobec działań godzących w tysiące codziennie odwiedzających nas internautów. Ataki hakerskie zostały przez nas potraktowane bardzo poważnie i będziemy stanowczo przeciwdziałać tego typu akcjom. Wydawnictwo AWR Wprost poinformowało już o całej sprawie Policję, która prowadzi śledztwo w tej sprawie."