Udemy – globalna platforma e-learningowa w polskiej odsłonie. Teraz kursy nawet z 93% zniżką!

Niezależnie od branży w jakiej rozwijamy swoją karierę czy też zainteresowań jakie chcielibyśmy pogłębiać, kluczem do osiągnięcia sukcesu jest nieustanna edukacja i pogłębianie swojej wiedzy. Niestety, specjalistyczne kursy są zwykle stosunkowo drogie i czasochłonne, często pojawią się też problemy natury logistycznej. W wielu przypadkach ogromny kłopot stanowi również oferta – niezwykle ciężko jest znaleźć taką, która w stu procentach odpowiadać będzie naszym osobistym wymaganiom. Na szczęście z pomocą przychodzą nam platformy e-learningowe.

Udemy – zniżka dla czytelników PC World

Wszyscy czytelnicy serwisu PC World mogą teraz skorzystać z wybranych kursów dostępnych na serwisie Udemy ze specjalną zniżką. W tym celu przed dokonaniem zakupu należy wpisać w specjalnym polu kod PCWORLD-WIDE.

Przykładem internetowego serwisu szkoleniowego z niezwykle bogatą ofertą kursów jest Udemy. W chwili obecnej, na platformie tej znajdziemy ponad 45 tysięcy kursów prowadzonych przez 20 tysięcy instruktorów w przeszło 80 językach. Wszystkie materiały dydaktyczne zostały podzielone na 15 kategorii głównych, które swym zakresem obejmują zagadnienia związane z programowaniem, fotografią, biznesem, grafiką, nauką języków, zdrowiem czy nawet szeroko pojętym stylem życia. Imponująco prezentują się także liczby związane z samymi kursantami, których jest już ponad 15 milionów. W ciągu siedmiu lat działania platformy dokonali oni już przeszło 72 milionów zgłoszeń na kursy.

Udemy – prostota przede wszystkim

Ogromnym atutem tego serwisu jest jego intuicyjna obsługa. By dokonać pierwszego zgłoszenia należy zarejestrować się na platformie (w formularzu podajemy jedynie wymyśloną nazwę użytkownika, adres e-mail oraz hasło) i… rozpocząć wyszukiwanie interesującego nas kursu. W tym celu możemy skorzystać z wyszukiwarki lub wybrać odpowiednią kategorię bądź podkategorię. Po kliknięciu w wybrane szkolenie istnieje możliwość przesłuchania kilku poglądowych wykładów. Zwykle jest to kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt minut materiału wideo, co w zupełności wystarcza do wyrobienia sobie opinii o jakości szkolenia oraz stylu jego prowadzenia.

Do płatności przechodzimy dopiero w kolejnym kroku. Niewątpliwym plusem tego procesu jest fakt, że wszystkie ceny podane są w PLN. Są więc czytelne z punktu widzenia polskiego użytkownika. Spolszczenie serwisu dotyczy zresztą nie tylko samych cen. W ostatnich tygodniach platforma została właściwie w pełni zlokalizowana pod kątem naszego rodzimego rynku. Wyjątek stanowią tylko opisy kursów dodane przez obcojęzycznych instruktorów.

Po zakupie odpowiadającego nam szkolenia, otrzymujemy do niego dożywotni dostęp (oraz do wszystkich materiałów dodatkowych jakie zdecydował się udostępnić twórca). Naukę możemy prowadzić za pośrednictwem przeglądarki internetowej jak i aplikacji mobilnej dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

Tysiące kursów, co wybrać?

Zdajemy sobie sprawę z tego, iż sam serwis posiada niezwykle bogatą ofertę kursów. Wybór odpowiedniego szkolenia zależeć musi od osobistych preferencji oraz oczekiwań co do zakresu przekazywanej wiedzy. Na start polecić możemy jednak kilka wartościowych propozycji, które mogą być godne uwagi zarówno dla osób chcących udoskonalać swoje zawodowe kompetencje jak i tych, które jedynie realizują swoje osobiste hobby.

Przykładem takiego szkolenia jest choćby WordPress dla nieprogramistów. Jego zadaniem jest nauczenie użytkownika jak szybko i bez wiedzy informatycznej stworzyć stronę opartą o silnik WordPress. W trakcie kursu omawiane są takie zagadnienia jak tworzenie i obsługa stron na WordPressie, problem wyboru hostingu i domeny, proces instalacji, instalacja oraz konfiguracja wtyczek, optymalizacja SEO czy dodawanie wpisów i zarządzanie treścią. Chętni mogą zapisać się na szkolenie pod tym linkiem: http://go.pcworld.pl/fbea1

Innym przykładem ciekawego szkolenia jest Profesjonalny Retusz w Photoshop. W tym kursie otrzymujemy prawie 5 godzin video rozłożonych na 40 lekcji. Poznamy tu proces retuszu od samego początku do ostatnich kroków. Dowiemy się jak zrobić procesowanie zdjęcia RAW używając programu Camera RAW czy Capture One. Dodatkowo, znajduje się tu wiele informacji dotyczących procesowania zdjęć czy pracy z maskami. Rejestracja na kurs dostępna jest pod adresem: http://go.pcworld.pl/8febf

Interesująco prezentuje się także Kurs Tworzenia Stron WWW w HTML i CSS od Podstaw do Eksperta. Znajdziemy tu 46,5 godziny nagrań wideo, 6 artykułów oraz 210 dodatkowych pomocy naukowych. Szeroko omawiane są w nim zagadnienia związane z HTML 5, CSS 3, JS, XML, jQuery oraz AJAX-em. Twórca poświęca także sporo miejsca na omówienie bibliotek SASS, Compass oraz Grunt.js. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdują się pod adresem: http://go.pcworld.pl/4a784

Oczywiście specjalną zniżkę dla czytelników serwisu PC World możemy także wykorzystać przy zakupie innych kursów. W tym celu przed dokonaniem zakupu należy wpisać w specjalnym polu kod PCWORLD-WIDE.