Udoskonalone Durony

AMD planuje wprowadzenie zmian w architekturze procesorów Duron, mających na celu poprawę wydajności popularnych i niedrogich układów.

AMD planuje wprowadzenie zmian w architekturze procesorów Duron, mających na celu poprawę wydajności popularnych i niedrogich układów. Już wkrótce do sprzedaży trafią nowe wersje Duronów wyposażonych w rdzeń o nazwie Morgan. W drugim kwartale przyszłego roku zostaną one zastąpione produktami zbudowanymi z wykorzystaniem jeszcze nowszego rdzenia nazwanego Appaloosa. AMD zapowiedziało również, że nowe Durony będą pracowały z szyną systemową taktowaną z częstotliwością 266 MHz. Taki właśnie procesor pracujący z prędkością 1,26 GHz powinien pojawić się na rynku w pierwszym kwartale 2002 r.

Dotychczas tanie Durony, pomimo pochlebnych opinii użytkowników, nie zyskały popularności porównywalnej z konkurencyjnym produktem Intel Celeron. Przyczyną były wysokie ceny płyt głównych, dedykowanych obsłudze układów AMD. Dopiero w ostatnich miesiącach na rynku pokazały się tańsze płyty główne, wyposażone w nowe, niedrogie chipsety koncernu VIA, co powinno przyczynić się do dynamicznego wzrostu sprzedaży procesorów serii Duron.


Zobacz również