Udostępnianie ekranu w systemie Android

Bez względu na to, czy masz kłopot ze zdalnym rozwiązaniem problemu czy dzielisz się prezentacją z innymi współdzielenie ekranu w systemie Android jest użyteczną funkcją.

Spis treści

Jeżeli jesteś na bieżąco z wiadomościami ze świata Androida zapewne wiesz, że aplikacja Google Duo służąca do wideo rozmów przez pewnie czasu umożliwiała udostępnianie ekranu. Niestety funkcja ta nie działała dobrze i wraz z ostatnią aktualizacją aplikacji została usunięta. Aby udostępnić ekran swojego urządzenia z systemem operacyjnym Android musisz szukać aplikacji zewnętrznych deweloperów.

Poinformujemy Cię, jeżeli funkcja powróci do Google Duo, ale obecnie możesz skorzystać z kilku ciekawych alternatyw, które również posiadają tę funkcję.

Join.me

Udostępnianie ekranu w systemie Android

Źródło: Sklep Play

Join.me to aplikacja w głównej mierze przeznaczona do użytku profesjonalnego, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś używał jej na potrzeby własne. Aplikacja jest darmowa i możesz ją pobrać ze Sklepu Play. Aby móc korzystać z Join.me musisz się zarejestrować. Dostępne są także opcje premium, z których nie musisz korzystać.

Udostępnianie ekranu jest dostępne na urządzeniach z zainstalowanym systemem Android 5.0 Lollipop lub nowszym. Aby udostępnić ekran musisz rozpocząć spotkanie pomiędzy co najmniej dwoma użytkownikami i nacisnąć przycisk screenshare. Od tej pory inni uczestnicy rozmowy będą widzieć obraz z twojego urządzenia z systemem Android. Aplikacja jest przydatna w rozwiązywaniu problemów ponieważ pozwala przekazać kontrolę nad urządzeniem innemu uczestnikowi rozmowy.

Zoom.us

Udostępnianie ekranu w systemie Android

Źródło: Sklep Play

Zoom to kolejna opcja umożliwiająca współdzielenie ekranu dla urządzeń mobilnych (wspiera także iOS) i komputerów stacjonarnych z systemem Windows, Linux lub macOS. Podobnie jak Join.me jest dostępna do pobrania w Sklepie Play.

Aplikacja nastawiona jest na zespoły pracujące zdalnie, ale posiada mnóstwo funkcji, z których możesz skorzystać, jeśli potrzebujesz szybko udostępnić swój ekran. Należy zaznaczyć, że Zoom nie udostępnia dźwięku, a jedynie obraz.

Istnieją również plany Premium. Pozwalają one uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych funkcjonalności i pozwala dotrzeć do większej ilości hostów (odbiorców).

Mimicr

Udostępnianie ekranu w systemie Android

Źródło: Sklep Play

Mimicr to aplikacja, która pojawiła się stosunkowo niedawno. Umożliwia ona wykonywanie połączeń głosowych przy jednoczesnym udostępnianiu ekranu. Jest to przydatne rozwiązanie, jeżeli szukasz aplikacji pozwalającej udostępniać ekran i rozmawiać jednocześnie z jednym odbiorcą. Podobnie jak w przypadku innych aplikacji trzeba się zarejestrować. W tym przypadku odbywa się to za pomocą numeru telefonu, Musimy także umożliwić aplikacji dostęp do listy kontaktów. Mimicr nie przesyła jeszcze audio z tego, co udostępniasz, co oznacza, że nie możesz w tej chwili przesyłać strumieniowo wideo z YouTube z dźwiękiem. Programiści aplikacji szukają jednak obecnie sposobów na przełączanie się między rozmową głosową a dźwiękiem treści w celu przyszłych aktualizacji, więc obejrzyj to miejsce. Podobnie jak wyżej wymienione aplikacje Mimicr jest darmowy i możesz go pobrać ze Sklepu Play.