Udostępniasz zdjęcia znajomym? Galaxy S21 zadba o Twoją prywatność

Najnowszy flagowiec Samsung usunie lokalizację wykonania zdjęcia przed jego udostępnieniem w sieci. Opcja ta ma zadbać o bezpieczeństwo i prywatność użytkowników.

Najnowsze flagowce Samsunga poza odświeżonym designem oraz ulepszoną specyfikacją techniczną posiadają również nowe opcje z zakresu prywatności i bezpieczeństwa. Modele z rodziny Galaxy S21 sprawią, że udostępnianie zdjęć w Internecie stanie się bezpieczniejsze.

Samsung Private Share
Źródło: sammobile.com

Samsung Private Share

Źródło: sammobile.com

Smartfony Samsung Galaxy S21, Galaxy S21+ oraz Galaxy S21 Ultra pozwolą na usunięcie danych o lokalizacji GPS ze zdjęć przed udostępnieniem ich innym osobom. W oprogramowaniu pojawiła się funkcje "Usuń dane o położeniu", która automatycznie będzie usuwać lokalizacje podczas udostępniania zdjęć i filmów. Smartfon usunie informacje o szerokości i długości geograficznej z danych EXIF. Co ważne oryginały znajdujące się w pamięci masowej urządzenia nadal oferować będą informacje o położeniu.

Samsung Knox
Źródło: sammobile.com

Samsung Knox

Źródło: sammobile.com

Użytkownicy Samsunga Galaxy S21 będą mogli skorzystać z funkcji Private Share. Pozwala ona zyskać większą kontrolę nad udostępnianymi filmami, zdjęciami oraz plikami. Niestety, aby skorzystać z tej funkcji odbiorca musi posiadać smartfon Samsunga z Androidem 9.0 Pie lub nowszym.

Źródło: sammobile.com