Udostępnione po WWDC 2014 narzędzia wskazują na istnienie iPhone'a 6 o większym ekranie

Na otwierającej konferencję WWDC 2014 prezentacji firma Apple zaprezentowała twórcom aplikacji i swoim użytkownikom między innymi nową wersję systemu operacyjnego iOS przeznaczonego dla smartfonów i tabletów. Programiści po udostępnieniu aktualizacji zaczęli analizować kod, a także wzięli na warsztat nowe narzędzia i doszli do ciekawych wniosków.

Apple zaprezentowało zgodnie z oczekiwaniami nie tylko nową wersję systemu OS X dla komputerów z rodziny Mac, ale też najnowsze wydanie mobilnego oprogramowania dla iPhone’ów, iPadów i iPodów touch, czyli iOS 8. Oprócz tego pojawiły się narzędzia programistyczne przeznaczone dla twórców aplikacji. Analiza ich działania daje nadzieję na to, że nadchodzący najpewniej na jesieni telefon iPhone 6 faktycznie będzie miał większy ekran o zwiększonej rozdzielczości.

Wedle kolejnych doniesień z wielu różnych źródeł nowy iPhone ma być oferowany w dwóch rozmiarach różniących się długością przekątnej: 4,7 cala oraz 5,5 cala. Będzie to dużo większa powierzchnia, niż w przypadku czterocalowego iPhone’a 5s. Apple, jeśli nadal będzie chciało reklamować wyświetlacz swojego telefonu jako Retinę, będzie zmuszone zastosować większą liczbę pikseli.

Zobacz również:

  • Nowy MacBook Pro już jest. Sprawdź, gdzie go zamówisz!
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
  • Samsung aktualizuje oprogramowanie Galaxy Watch4. Co nowego?
Udostępnione po WWDC 2014 narzędzia wskazują na istnienie iPhone'a 6 o większym ekranie

Patrząc na narzędzia programistyczne okazuje się, że twórcy aplikacji będą mogli renderować je w kilku różnych rozdzielczościach. Narzędzie o nazwie Xcode w nowej wersji beta pozwala zmienić obszar roboczy, na którym będzie wyświetlana aplikacja, do maksymalnego rozmiaru 1024 na 760 punktów (co przy podwojeniu liczby pikseli pozwoliłoby na osiągnięcie rozmiaru 2048 na 1520 pikseli).

Nie jest też wykluczone, że taki nietypowy zakres wielkości aplikacji związany jest z pogłoskami o umożliwieniu pracy aplikacji w dwóch oknach na iPadzie. Możliwość zmiany rozmiaru powierzchni roboczej ma pozwolić twórcom aplikacji na uruchamianie ich na zaledwie części ekranu.

źródło: cultofmac.com