Udostępniono system Apple iOS 8 beta 2 dla iPhone'ów i iPadów

Apple udostępniło dziś zgodnie z przewidywaniami kolejną wersję beta swojego systemu operacyjnego dla telefonów i tabletów. Kolejna edycja oprogramowania, które będzie napędzało nowego iPhone’a 6 i nowe tablety iPad poprawia niedociągnięcia, które przedostały się do pierwszego wydania.

Uaktualnienie iOS 8 beta 2 (build 12A4297e) dostępne jest dla wszystkich osób, które wgrały pierwszą wersję beta mobilnego systemu Apple na swoje urządzenia. Posiadacze smartfonów i tabletów firmy Tima Cooka mogą pobrać je bezprzewodowo za pomocą mechanizmu OTA. Wystarczy udać się do sekcji Ogólne w Ustawieniach i wybrać podmenu Uaktualnienia. Nie ma konieczności podłączania urządzeń do komputera, ale ze względu na rozmiar paczki danych warto dokonać aktualizacji poprzez połączenie Wi-Fi.

W iOS 8 beta 2 pojawiło się sporo poprawek dotyczących stabilności systemu. Związane są głównie z uruchamianiem aplikacji firm trzecich, które w pierwszym wydaniu beta często stwarzały problemy przy ich otwieraniu z poziomu Springboarda i przywracania urządzenia ze stanu uśpienia. Aktualizacja systemu powinna też poprawić stabilność połączeń FaceTime podczas używania aplikacji w trybie poziomym.

Zobacz również:

  • Apple Watch zmierzy ciśnienie krwi? Wkrótce to będzie możliwe!
  • Ludzie rzucili się na ścierkę od Apple! Dostawa dopiero w 2022
Udostępniono system Apple iOS 8 beta 2 dla iPhone'ów i iPadów

System mobilny Apple iOS 8 został zaprezentowany 2 czerwca, nieco ponad dwa tygodnie temu. Stało się to podczas konferencji WWDC 2014 przeznaczonej dla deweloperów w San Francisco. Osoby zajmujące się programowaniem aplikacji na system mobilny giganta z Cupertino mogą zainstalować nową wersję oprogramowania dla iPhone’a i iPada na swoich urządzeniach. Konsumenckiej premiery iOS 8 spodziewamy się na jesieni, kiedy to ma zadebiutować także nowe iPhone 6.

źródło: pocketnow.com