Udostępniono zdjęcia nowego interfejsu Microsoft Teams

Fluent Design wprowadzi do urządzeń z Windows 10 ogromne zmiany wizualne. Już teraz wiadomo jak będzie wyglądał nowy interfejs Microsoft Teams.

Parę dni temu pisaliśmy o nowym wyglądzie Menu Start, który ma zostać wprowadzony dzięki nowemu językowi programowania. Jak się okazuje, zmiany będą dotyczyć także Microsoft Teams.

Fluent Design został opracowany przez firmę Microsoft w 2017 roku. Zawiera on wytyczne dotyczące projektów i interakcji używanych w oprogramowaniu przeznaczonych dla urządzeń z systemem Windows 10. Firma Microsoft informowała, że Fluent Design wprowadzi zmiany przede wszystkim w wyglądzie.

Microsoft Teams

Stary intefejs, Źródło: Windows Latest

Póki co, aktualizacja będzie dotyczyć tylko wersji przeglądarkowej programu Microsoft Teams. Pierwsza łatka wprowadza niewielkie zmiany i zawiera głównie zaktualizowane ikony, które teraz mają bardziej zaokrąglone rogi. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, projektanci uprościli także kolorystykę na bardziej jasną. Ponadto, fiolet pod panelem bocznym z lewej strony zniknął na rzecz bieli. Tło pod wiadomościami tekstowymi również się zmieniło. Firma Microsoft zrezygnowała z białego koloru na rzecz szarości, która sprawia wrażenie mniej męczącej oczy i bardziej nowoczesnej.

Microsoft Teams

Nowy intefejs, Źródło: Windows Latest

Firma Microsoft potwierdziła, że aktualizacja związana z nowym językiem oprogramowania dla programu Teams będzie dostępna dla testerów od listopada, a dla wszystkich pod koniec grudnia. Niestety, nie wiadomo kiedy urządzenia stacjonarne oraz mobilne doczekają się własnej aktualizacji. Poza tym, warto już teraz zapoznać się z nowymi funkcjami Microsoft Teams, które będą dostępne od listopada.

Sprawdź ceny Windows 10 home