Ujeżdżający jednorożca kot-ninja symbolem Windows 10

Microsoft i poczucie humoru? Jak dotąd te dwa słowa nie występowały często w jednej parze, jednak zaczyna się to zmieniać.

W ramach celebrowania nadchodzącej premiery systemu Windows 10, Microsoft wypuścił zestaw specjalnie przygotowanych tapet, dedykowanych uczestnikom programu Windows Insider, ale dostępnych dla każdego chętnego. Tapety te prezentują kota, który na jednej ujeżdża jednorożca, na drugiej t-rexa, a na trzeciej - narwala. Już po tym pobieżnym opisie robi się dziwnie, a poziom absurdu wzrośnie, gdy dodam, że jednorożec zieje ogniem, tyranozaur trzyma szczypce, a narwal ma nabite na róg dwa plastry bekonu.

Kot-ninja ujeżdża jednorożca, t-rexa i płetwala.

Kot-ninja ujeżdża jednorożca, t-rexa i płetwala.

Jak wyjaśnia Gabe Aul (kierujący programem Windows Insider), kot-ninja stworzony został przez Jasona Heusera, który użył go w obrazie "Welcome to the Internet, Please Follow me" (do obejrzenia na tej stronie). Spodobał się w Microsofcie na tyle, że firma skontaktowała się z grafikiem i uzyskała porozumienie w sprawie stworzenia swoich wariacji na temat. Efektem specjalnie przygotowana paczka tapet o rozmiarach od 3840 x 2160 do 310 x 102 pikseli. Można pobrać ją z tego adresu w postaci archiwum .zip (4,03 MB). Jakby tego było mało, podczas dzwonienia do kogoś poprzez Skype, odbiorca może zobaczyć animowany gif z kotem jadącym na t-rexie. A podobno to jeszcze nie koniec tego typu posunięć Microsoftu.