Ukazał się Windows 10 build 10049, a przeglądarka Spartan wraz z nim

Uczestnicy programu Windows Insider mogą już zaktualizować swój Windows 10 do najnowszej wersji - oznaczonej jako build 10049. A wraz z nią przybywa Spartan.

Windows 10 build 10049 oprócz przeglądarki... nie wnosi nic nowego, co może być rozczarowujące dla wielu użytkowników. Mało tego - Microsoft odradza deweloperom aktualizację systemu do tej edycji, ponieważ może w niej szwankować Visual Studio 2015. Jednak normalnym użytkownikom nie powinno to przeszkadzać, a nowy build mogą zyskać jak zwykle - poprzez użycie Windows Update. Po aktualizacji przeglądarka Spartan będzie dostępna - jej ikonka znajduje się w lewym dolnym rogu paska zadań.

Ukazał się Windows 10 build 10049, a przeglądarka Spartan wraz z nim

Microsoft zaprasza do testowania Spartana

Jak warto zauważyć, jeżeli przy okazji nowego buildu użytkownik dokona aktualizacji Internet Explorera, jego ikonka nie będzie tam automatycznie przypięta - to kolejny znak, że Microsoft pozbywa się starej przeglądarki i stawia na nową. A co w Spartanie? Zgodnie z zapowiedziami integracja z asystentem Cortana, tryb pisania ręcznego i menadżer pobrań (jeszcze nie do końca sprawny). Z pewnością kryje się tam sporo bugów, jednak praktycznie jest to jeszcze wersja beta. Co może się nie podobać, to natywne wsparcie dla Adobe Flash, jednak można je wyłączyć w opcjach (znajdują się w prawym górnym rogu).

Zobacz również:

  • Windows XP obchodzi 20. urodziny