Ukazał się Windows 10 build 10049, a przeglądarka Spartan wraz z nim

Uczestnicy programu Windows Insider mogą już zaktualizować swój Windows 10 do najnowszej wersji - oznaczonej jako build 10049. A wraz z nią przybywa Spartan.

Windows 10 build 10049 oprócz przeglądarki... nie wnosi nic nowego, co może być rozczarowujące dla wielu użytkowników. Mało tego - Microsoft odradza deweloperom aktualizację systemu do tej edycji, ponieważ może w niej szwankować Visual Studio 2015. Jednak normalnym użytkownikom nie powinno to przeszkadzać, a nowy build mogą zyskać jak zwykle - poprzez użycie Windows Update. Po aktualizacji przeglądarka Spartan będzie dostępna - jej ikonka znajduje się w lewym dolnym rogu paska zadań.

Microsoft zaprasza do testowania Spartana

Microsoft zaprasza do testowania Spartana

Jak warto zauważyć, jeżeli przy okazji nowego buildu użytkownik dokona aktualizacji Internet Explorera, jego ikonka nie będzie tam automatycznie przypięta - to kolejny znak, że Microsoft pozbywa się starej przeglądarki i stawia na nową. A co w Spartanie? Zgodnie z zapowiedziami integracja z asystentem Cortana, tryb pisania ręcznego i menadżer pobrań (jeszcze nie do końca sprawny). Z pewnością kryje się tam sporo bugów, jednak praktycznie jest to jeszcze wersja beta. Co może się nie podobać, to natywne wsparcie dla Adobe Flash, jednak można je wyłączyć w opcjach (znajdują się w prawym górnym rogu).