Układ Apple A6 nie dla Samsunga

Następna generacja układów przeznaczonych dla tabletów iPad - Apple A6 - nie będzie produkowana przez Samsunga.

A6 to następca stosowanego w iPadzie 2 układu Apple A5

Polecamy:

Zobacz też:

Już wcześniej przy okazji premiery przeznaczonego dla tabletu iPad 2 układu Apple A5 pojawiły się spekulacje odnośnie firmy mającej go produkować. Początkowo sądzono bowiem, że może to być tajwańska firma TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company). Ostatecznie okazało się, że ich wytwarzaniem, podobnie jak napędzających pierwszego iPada układów A4, zajął się koreański Samsung.

Dan Heyler, analityk z oddziału Merrill Lynch w Hongkongu twierdzi, że wspomniana niedoszła zamiana producenta układów dla iPada będzie jednak miała miejsce w przypadku następcy modelu A5. Jego zdaniem chipy A6 zbuduje bowiem wspomniana wcześniej firma TSMC. Mają one zjechać z jej linii produkcyjnych w 2012 roku i w odróżnieniu od poprzedników, korzystać z 28-nanometrowego procesu technologicznego (zarówno A4 jak A5 to 45-nanometrowe chipy).

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na sprzęt Apple - iPhone 14, iPhone 13 mini, MacBook Pro M2 [31.03.2023]
  • Apple Watch Ultra oraz iPhone 14 Pro na promocji! Amazon zaskakuje wiosennymi ofertami

Warto na koniec przypomnieć, że ostatnio Apple i Samsung prowadzą pomiędzy sobą "patentową wojnę". Apple zarzuciło bowiem koreańskiemu partnerowi, że skopiował on projekt i rozwiązania zastosowane w iPhonie i iPadzie. Być może więc rozgrywka ta przyczyniła się do wyboru firmy TSMC jako producenta mobilnych układów A6.