Układ Huawei Kirin 950 zapowiada się bardzo obiecująco

Chińska firma Huawei od dłuższego już czasu produkuje własne układy SOC do swoich smartfonów oraz tabletów. Do tej pory układy te nie były konkurencyjne wydajnościowo - i były tylko tłem dla najszybszych układów dostępnych na rynku. Teraz wiele może się zmienić.

Huawei Kyrin 950

Huawei Kyrin 950

Najnowszy układ chińskiej firmy - Kirin 950 został przetestowany w benchmarku Geekbench. Wydajność procesora wygląda bardzo obiecująco na tle konkurencji.

Kirin 950 - wyniki Geekbench

Kirin 950 - wyniki Geekbench

W teście jednowątkowym układ uzyskał 1906 punktów, natomiast w teście wielowątkowym udało się uzyskać aż 6096 punktów. Są to wyniki lepsze niż najszybszy obecnie układ SOC Samsunga - Exynos 7420. Uzyskuje on odpowiednio 1486 oraz 3970 punktów.

Kirin 950 to układ ośmiordzeniowy. Wiadomo że cztery z nich to rdzenie Cortex-A72 o taktowaniu 2,4 GHz. Wiadomo też że układ jest wytwarzany w procesie technologicznym 16 nm FinFET. Pierwsze urządzenia Huawei z SOC Kirin 950 mają się pojawić najwcześniej pod koniec tego roku - co oznacza że układ ten może mieć jeszcze mocnego konkurenta w postaci układu Qualcomm Snapdragon 820.

Jednak jeśli wyniki które znalazły się w sieci są prawdziwe to nawet w przypadku wyższości Snapdragona 820 układ Huawei zasługuje na uznanie - bo należałby do ścisłej czołówki wydajnościowej na rynku. Taka sytuacja do tej pory nie miała jeszcze miejsca w przypadku układów Kirin.

źródło: Weibo