Układy dla sieci optycznych

Intel zaprezentował nowe układy przeznaczone dla sieci optycznych, które stanowią część elastycznej i wydajnej architektury sieciowej - Intel Internet Exchange.

Intel zaprezentował siedem nowych układów półprzewodnikowych dla sieci optycznych. Nowe chipy umożliwiają prędkość przesyłu danych: od 64 Kb/s (zwykła linia telefoniczna) do 10 Gb/s (taką szybkość oferują najwydajniejsze linie światłowodowe). Nowa technologia Intela obsługuje dotychczasowe standardy w zakresie przesyłania głosu, transmisji danych w sieciach lokalnych (LAN) i rozległych (WAN), sieci przechowywania danych (SAN) oraz wirtualnych sieci prywatnych (VPN). Nowe aplikacje i usługi realizowane w sieciach metropolitalnych (MAN) także mogą być obsługiwane przez te same urządzenia. Nowe komponenty Intela przeznaczone są dla urządzeń telekomunikacyjnych - od punktów dostępowych do sieci optycznych po rdzeń ich infrastruktury.

Deepak Rana, dyrektor Intel Optical Networking Operations, podkreśla, że nowe układy posłużą nie tylko do obsługi narastającego ruchu danych i głosu w sieciach optycznych, ale także pozwolą klientom na budowanie zupełnie nowych, wielousługowych urządzeń sieciowych. Komponenty zaprezentowane przez Intela są częścią architektury Intel Internet Exchange, która jest środowiskiem do budowy silnych i elastycznych urządzeń telekomunikacyjnych i sieciowych. Architektura ta pozwala twórcom systemów na szybkie zwiększanie funkcjonalności infrastruktury sieciowej.


Zobacz również