Ukraiński odpowiednik serwisu MegaUpload zamknięty. Hakerzy kontratakują

Ukraińskie władze po interwencji takich firm jak Microsoft i Adobe zamknęły serwis Ex.ua, który podobnie jak zamknięty kilkanaście dni temu serwis MegaUpload, pozwalał na wymianę nielegalnych plików. Hakerzy już odpowiedzieli na te działania blokując stronę internetową ukraińskiego MSW.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o zamknięciu przez amerykańskie służby federalne serwisu MegaUpload oraz natychmiastowej odpowiedzi na te działania ze strony grupy hakerskiej Anonymous.

Wczoraj podobny scenariusz miał miejsce na Ukrainie.

Ukraińskie władze biorąc pod uwagę skargi takich firm jak Microsoft i Adobe zamknęły we wtorek tamtejszy najpopularniejszy serwis do wymiany plików, Ex.ua.

Zobacz również:

  • Resident Evil 4 Remake - wymagania sprzętowe na PC
  • test2speed.com pozwala przetestować szybkość strony WWW

Podczas prowadzonych działań aresztowanych zostało 16 pracowników portalu, którym najprawdopodobniej postawione zostaną zarzuty łamania praw autorskich. Zabezpieczono ponadto 200 serwerów, na których znajdowało się aż 6000 terabajtów danych.

Hakerzy kontratakują

Tak jak w przypadku MegaUploadu nie trzeba było dług czekać na odwet ze strony hakerów, którzy stosując ataki typu DDoS zablokowali stronę internetową ukraińskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz stronę prezydenta Ukrainy, Wiktora Janukowycza.

Atakowane są też inne strony rządowe.

_______________

Jak widać, działania polegające na zamykaniu serwisów umożliwiających wymianę nielegalnych plików ruszyły na wschód. Ciekawe, czy przekroczą rosyjską granicę...