Ułatwienia dla blogerów w bloog.pl

Wirtualna Polska przeprowadziła solidny remont swojego serwisu blogowego. Poprawiono m.in. panel administracyjny i komentarze. Jest też wiele nowości, takich jak newsletter bloogowy, kanały RSS i import\eksport treści pomiędzy blogami.

Modernizacja bloog.pl powinna zainteresować wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć zabawę z blogami. Serwis blogowy WP należy do łatwiejszych w obsłudze, a duża liczba widżetów stawia go w pierwszym rzędzie również jeśli chodzi o funkcjonalność.

Jest wśród nich m.in. newsletter, komunikat powitalny, "pokaż co czytasz", ulubione linki, kanały RSS, pogoda i zegar odliczający do ważnych wydarzeń.

Do końca miesiąca, zespół WP planuje wprowadzenie widżetów, takich jak: odtwarzacz muzyki, radio internetowe i zegar.

Blogerzy mogą odtąd lepiej dopasować wygląd bloga do własnych potrzeb. Do wyboru są trzy różne układy graficzne, a wśród dodatkowych opcji jest m.in. kopia zapasowa wpisu i layoutu przed edycją.

Bloog.pl obsługuje blisko 800 tysięcy stron. Serwis skupia się na znanych i lubianych - to tutaj bloguje m.in. profesor Jerzy Bralczyk (a tu jego ciekawa notka na temat nazewnictwa w sieci), Tymon Tymański i Anna Mucha.