Ulead – nowa wersja Video Studio

O kolejnej wersji swojego narzędzia do edycji wideo - Video Studio 8 – informuje firma Ulead. Aplikacja obsługuje już format MPEG-4 oraz tryb wyświetlania obrazu 16:9, a także rozszerza możliwości dokładniejszej edycji podkładu dźwiękowego do tworzonych materiałów wideo.

Pełna wersja Video Studio, kosztować ma 99 USD i znajdziemy w niej całkiem pokaźny pakiet nowych funkcji, znacznie ułatwiających proces tworzenia wideo. Jednym z takich elementów jest chociażby Movie Wizard – kreator, przy pomocy którego w szybki sposób zaimportujemy wszelkie niezbędne pliki do programu, poskładamy je w całość, a także opatrzymy odpowiednimi efektami. Dostępnych jest kilka zdefiniowanych domyślnie stylów, które dostosują charakter filmu do naszych preferencji. Movie Wizard stanowi jeden z komponentów przebudowanego interfejsu Video Studio 8.

Kolejną ciekawą funkcją jest również możliwość paningu i zoomowania nieruchomych obrazów. Modernizacji poddano także sekcję odpowiadającą za dodawanie warstwy tekstowej. Możemy mieszać ze sobą napisy oraz nakładane na nie efekty i animacje oraz skorzystać z animacji tekstu na konkretnej ścieżce. W kwestii obróbki dźwięku poczyniono dość intensywne usprawnienia, oddając użytkownikom większą możliwość kontroli nad nimi oraz technologię SmartSound. W prosty sposób możemy modyfikować chociażby głośność ścieżki i redukować ją w momencie, gdy przykładowo na innej występuje narracja.

Ze strony producenta, po dokonaniu rejestracji można już pobrać testową wersję Video Studio 8.

Więcej informacji: http://www.ulead.com