Ulepszona konsola PS2

Sony oficjalnie zapowiedziała wprowadzenie w połowie maja na rynek japoński ulepszonej wersji konsoli Play Station 2.

Jest to pierwszy poważny upgrade konsoli PS2 od chwili pojawienia się jej na rynku trzy lata temu. Nowa wersja konsoli nosi nazwę SCPH-50000 i nie wprowadza zbyt wielu usprawnień dotyczących podstawowych funkcji PS2, jako platformy do gier komputerowych. Specjaliści z SCEI skoncentrowali się natomiast na opcjach umożliwiających wykorzystywanie PS2 jako odtwarzacza DVD.

Dostępne obecnie na rynku konsole oficjalnie akceptują wyłącznie dyski w formacie DVD - Video. Nowe konsole będą już obsługiwały dyski zapisywane w w formatach DVD-R, DVD-RW, DVD+R i DVD+RW. Napędy zastosowane w SCPH-50000 nie będą jednak obsługiwały formatu DVD-RAM.

Nowa konsola będzie też mogła generować progresywnie skanowany sygnał wideo, co znacznie poprawi jakość obrazu w grach i filmach. SCPH-50000 będzie też mniej hałaśliwa od egzemplarzy dostępnych obecnie na rynku, a pilot do konsoli został wyposażony w dwa dodatkowe przyciski: "power on/off" oraz "eject". Z nowej konsoli usunięto również złącze Firewire.

Na rynek japoński konsola trafi już w połowie maja i będzie kosztować ok. 207 USD, czyli niewiele więcej od dostępnych obecnie na rynku modeli. Nie wiadomo jeszcze, kiedy urządzenie trafi na rynek europejski i amerykański.


Zobacz również