Ulepszone Menu Start trafiło do Windowsa 11. Jakie zmiany?

Microsoft za namową użytkowników wprowadza ulepszone Menu Start do Windowsa 11. Najnowsze wydanie testowe przynosi kilka zmian.

Menu Start w systemie operacyjnym Windows 11 od momentu jego prezentacji jest kontrowersyjnym elementem. Nie wszystkim użytkownikom przypadł do gustu przeprojektowany rozkład oraz mniejsze możliwości personalizacji. Zniknęły również widgety, do których przyzwyczailiśmy się po sześciu latach używania Windowsa 10.

Menu Start w Windows 11
Źródło: microsoft.com

Menu Start w Windows 11

Źródło: microsoft.com

Microsoft posłuchał się niezadowolonych użytkowników i testuje nowe wariacje Menu Start w aktualnych kompilacjach testowych Windows 11 Dev Channel. Beta testerzy otrzymali możliwość wykorzystania dodatkowych opcji do personalizacji Menu Start. Pojawiła się możliwość kliknięciem prawym przyciskiem myszy, aby szybko przejść do ustawień Menu Start.

Zobacz również:

W wydaniu Windows 11 22509 znajdziemy zmiany, które Microsoft określa jako "dobry zestaw ulepszeń". Testerzy mogą skorzystać z trzech układów Menu Start - domyślnego, z większą ilością przypiętych aplikacji oraz z większą ilością rekomendacji systemowych.

Nowe możliwości personalizacji Menu Start w Windows 11 
Źródło: digitaltrends.com

Nowe możliwości personalizacji Menu Start w Windows 11

Źródło: digitaltrends.com

Dzięki tym niewielkim zmianą użytkownicy będą mobili lepiej dostosować Menu Start do własnych preferencji. Element ten będziemy mogli zamienić w szybki launcher popularnych aplikacji lub hub z przydatnymi plikami, z których ostatnio korzystaliśmy.

Microsoft pochylił się również nieco nad samym paskiem zadań. W Windows 11 22509 data i godzina wyświetlane są na każdym wyświetlaczu podłączonym do komputera. Funkcja ta testowana jest na wybranych użytkownikach.

Inżynierowie postanowili również przenieść większą ilość ustawień z klasycznego Panelu sterowania do nowej aplikacji Ustawienia. Windows 11 zapamięta również preferencje dotyczące uruchomienia Bluetooth i Wi-Fi w trybie samolotowym.

Wszystkie wyżej wymienione funkcje aktualnie dostępne są jedynie dla użytkowników Windows Insider zapisanych do kanału Dev Channel. Na ich wdrożenie w stabilnym wydaniu systemu operacyjnego będziemy musieli zaczekać co najmniej kilka tygodni.