Ulepszony Huawei Mate X z procesorem Kirin 990 i nowym zawiasem już na MWC 2020

Huawei zamiast projektować nowy model skupia się na udoskonaleniu rocznej konstrukcji. Mate X otrzyma nowy procesor i lepszy zawias.

Huawei zaprezentował model Mate X dosłownie chwilę po prezentacji Samsunga Galaxy Fold. Telefony z Korei i Chin są pierwszymi składanymi urządzeniami z elastycznymi ekranami.

Ulepszony Huawei Mate X z procesorem Kirin 990 i nowym zawiasem już na MWC 2020

Źródło: pcworld.com

Niestety jak to bywa przy wprowadzaniu na rynek nowej technologii producenci nie uniknęli kilku błędów. Samsunga w Galaxy Fold zastosował niedoskonałą konstrukcję ekranu, który po zerwaniu wierzchniej warstwy wyglądającej jak folia momentalnie się psuł. Mate X z kolei ze względu na problemy z konstrukcją nie został wprowadzony tak szybko, jak Samsung i pojawił się w sklepach dopiero pod koniec tego roku.

Mimo początkowych niepowodzeń oraz wielkich nakładów finansowych, jakie ponosiło przedsiębiorstwo, Huawei bez względu na problemy z Mate'm X i wojnę handlową ze Stanami Zjednoczonymi zamierza wprowadzić na rynek nowego Mate'a X.

O odświeżonym modelu słyszymy już od dobrych kilku miesięcy. Początkowo po prezentacji układu Kirin 990, który znajdzie się w przyszłorocznych modelach z serii P40 przewidywaliśmy, że procesor ten zostanie wykorzystany także w modelu Mate X , który w momencie premiery Kirin'a 990 nie był jeszcze dostępny w sprzedaży. Niestety Mate X finalnie zadebiutował z układem Kirin 980 znanym z modeli Mate 20 oraz P30.

Najnowsze informacje z Shenzen donoszą, że już niedługo na rynku pojawi się nowy, odświeżony Mate X. Podczas rozmowy z przedstawicielami prasy, dyrektor generalny Huawei Consumer Business - Ricard Yu potwierdził, że nowy Mate X zaoferuje procesor Kirin 990 oraz co być może ważniejsze ulepszony system zawiasów połączony z trwalszym ekranem. Przypominamy, że elastyczne ekrany Mate'a X oraz Galaxy Fold nie są idealne i w dotyku przypominają plastikową powierzchnię.

Odświeżony Huawei Mate X ma zadebiutować na targach MWC 2020 (Mobile World Congress), które odbędą się w Barcelonie w dniach 24-27 lutego 2020 roku.

Co ważne również Samsung pracuje nad kolejnym modelem składanego smartfona z serii Fold. Samsung Galaxy Fold 2 ma zawierać nowy ekran pokryty szkłem Ultra Thin Glass. Urządzenie może zadebiutować podczas konferencji Galaxy Unpacked, która planowana jest na 18 lutego 2020 roku w San Francisco. Podobnie, jak w tym roku Koreańczycy zamierzają zaprezentować swojego flagowca przed rozpoczęciem targów MWC. Taki ruch spowodował, że Galaxy Fold jest pierwszym na świece składanym smartfonem z elastycznym ekranem.

Źródło: gsmarena.com