Uliczny wojownik

Ku uciesze fanów, Capcom wprowadził na rynek trzecią cześć Street Fighter w wersji na Sega Dreamcast.

Street Fighter znów żyje - oto firma Capcom nareszcie rozpoczęła sprzedaż trzeciej części tej kultowej bijatyki. Za cenę 39,95 USD gracz otrzymuje w pełni profesjonalny produkt zapewniający wiele godzin wyśmienitej rozrywki. Obecnie tytuł dostępny jest wyłącznie na konsolę Sega Dreamcast.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami autorzy wykorzystali 19 postaci wojowników (m.in. Ryu, Sagat, Ken i Akuma), z których każdy reprezentuje inny styl walki i dysponuje odmiennym zestawem ciosów. W skład tych ostatnich, oprócz standardowych uderzeń i bloków, wchodzą także m.in. uderzenia specjalne, kontrataki, kombinacje - combos i ulepszone ich wersje - Super Combos. Pojawia się tu również innowacja w formie Super Arts, czyli trzech bardzo silnych i widowiskowych ataków dla poszczególnych wojowników.

Rozgrywka została podzielona na kilka trybów np. arcade, jeden na jednego i trening. Odnośnie do oprawy graficznej - jest ona wykonana w 2D, ale wszystkie animacje stoją na najwyższym światowym poziomie. W najbliższej przyszłości Capcom zamierza skonwertować Street Fightera III na komputery PC i obie wersje konsoli PlayStation.


Zobacz również