Ultimate 8 Ball

Chociaż nie będzie to pierwsza symulacja bilardu na PC, Ultimate 8 Ball ma wnieść sporo nowego do tej grupy gier, a zdaniem THQ Ultimate 8 Ball, zadziwi zarówno początkujących, jak i doświadczonych graczy.

Chociaż nie będzie to pierwsza symulacja bilardu na PC, Ultimate 8 Ball ma wnieść sporo nowego do tej grupy gier, a zdaniem THQ Ultimate 8 Ball, zadziwi zarówno początkujących, jak i doświadczonych graczy.

To co rzuci się w oczy w przy pierwszym kontakcie to ogromna liczba pięknie wyrenderowanych sal bilardowych i przeciwników o różnym poziomie umiejętności. Stoły są poustawiane w przeróżnych sceneriach, od tradycyjnych barów country lub pubów gdzie stoły z zielonym lub czerwonym poszyciem są chlebem powszednim, po przedziwne scenerie rodem z filmu SF z nie mniej dziwacznymi gośćmi.

Niektóre ze stołów, są trochę mniej realistyczne, ale równie fajne. Azjatycki przeciwnik, rzuca graczowi wyzwanie, po którym następuje rozgrywka w całkowicie przyszłościowej hali, ze ścianami i meblami pokrytymi stalowymi płytami oraz wykonanym z przezroczystego tworzywa stole (na którym zachowany jest pełny realizm gry). W tym miejscu przeciwnicy są wybierani losowo, jednak w większości typów gier, w rozgrywce typu hustle można wybierać ich samemu.

Typów gry jest kilka, ale podobno lepiej zacząć od prostych rozgrywek tutorial, które wprowadzą nawet niedoświadczonego gracza w tajniki bilarda, ucząc zarówno podstaw i zasad jak i zaawansowanych sztuczek. Wbrew temu co sugeruje tytuł, Ultimate 8 Ball to nie tylko gra ośmioma bilami, lecz również różne jej wariacje. A jeśli nie znasz ich zasad, wystarczy że odwiedzisz "School of Pool", gdzie nauczysz się ich w mgnieniu oka.

Pomimo że interfejs nie sprawia najlepszego wrażenia, daje dużą kontrolę nad grą. Najpierw, gdy rozmyślasz nad strategią, możesz zmieniać perspektywę z FPP, na widok od góry, który ułatwi dobrą analizę sytuacji. Naturalnie nie zapomniano także o zaawansowanym systemie kontrolek, umożliwiających zmiany ustawienia bili, kąta strzału, ułożenia ręki, a nawet tego w które miejsce ma być uderzona kula, by nadać jej rotację.

Chociaż w chwili obecnej grom takim jak właśnie symulacja bilardu brakuje dużo do zabawy która towarzyszy nam w realnej grze, Ultimate 8 Ball wydaje się być obiecującą alternatywą, dla wygrzebania z kieszeni kilkuset dolców i kupienia sobie stołu. Można w ten sposób poćwiczyć nowe zagrania, by zadziwić graczy w lokalnym klubie, czy nawet skorzystać z tutoriala, by nauczyć się kilku sztuczek, które dadzą nam przewagę w najbliższej rozgrywce.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: