UltraEdit 17 - specjalistyczny edytor tekstu

Kodowanie stron internetowych czy tworzenie oprogramowania to zadanie wymagające umiejętności, uwagi i precyzji. Aby zapanować nad setkami czy tysiącami linii kodu niezbędne jest dobre narzędzie. Jeżeli chcesz, by twoja praca była szybka, efektywna i bezbłędna zainstaluj edytor UltraEdit.

Werdykt PC Worlda

UltraEdit 17

UltraEdit 17 to idealne narzędzie dla programistów i webmasterów. Ułatwia i przyspiesza kodowanie, usprawnia pracę.

Zalety:

  • rozbudowane opcje ułatwiające pracę programistom
  • możliwość szybkiej zmiany rodzaju środowiska pracy
  • aktywni użytkownicy udostępniający dodatkowe zasoby w Internecie

Wady:

  • przytłaczająca liczba opcji oferowana w domyślnej konfiguracji
  • brak polskiej wersji językowej

Polecamy:

Zobacz także:

Do pobrania:

UltraEdit 17 to specjalistyczny edytor tekstu. Nie jest to odpowiednik Worda czy Write'a - programów ogólnego zastosowania ale narzędzie dedykowane programistom. UltraEdit może zastąpić systemowy Notatnik, jednak to porównywanie przytaczane przez niektórych użytkowników jest dla aplikacji krzywdzące.

UltraEdit wyposażony został we wszystkie mechanizmy ułatwiające edycję kodu zapisywanego w różnych językach. Doceniany jest głównie przez programistów, webmasterów czy administratorów baz danych choć można go spotkać w komputerach użytkowników o innych profesjach. Program pozwala pracować z wieloma plikami jednocześnie, obsługuje dokumenty o rozmiarach powyżej 4GB, ma rozbudowane narzędzia do wyszukiwania i sprawdzania pisowni.

Aplikację wyróżnia między innymi kodowanie składni różnych języków, weryfikowanie poprawności niektórych elementów czy rozbudowane funkcje tworzenia zakładek i odnośników. UltraEdit 17 rozpoznaje między innymi standardy używane przez C, C++, Visual Basic, C#, VBScript, ASP, HTML, Jave, Perla, XML, PHP, JavaScript czy CSS. Jeżeli jakiegoś języka nie ma na liście to na pewno zasady oznaczania jego składni są do pobrania ze strony producenta. Aplikacja ma wbudowany edytor szesnastkowy i pozwala dostosowywać do własnych wymagań powierzchnię roboczą projektów, oferuje kilkaset tagów HTML. Obsługuje dodatkowo pliki DOS-a UNIX-a i Maca pozwalając je dowolnie konwertować.

UltraEdit 17 - co nowego

W najnowszej wersji edytora UltraEdit 17 zaprojektowano od nowa okno przeglądarki plików. Pozwala ono teraz filtrować i sortować dokumenty umożliwia podział na widok listy oraz drzewa. Nowe funkcje działają zarówno dla danych zapisanych na twardym dysku, jak i serwerach FTP. Przyspiesza to znacznie operacje na plikach. Dedykowane narzędzia ułatwiają otwieranie zasobów z lokalizacji sieciowych a wbudowany menedżer daje możliwość zarządzania informacjami na serwerach FTP. Dostęp do okien dialogowych zarządzania plikami możliwy jest teraz na kilka różnych sposobów włączając w to operacje za pomocą menu kontekstowego. Nowy jest także mechanizm weryfikujący poprawność otwierania i zamykania tagów HTML i XML.

Dodano panel atrybutów ułatwiający modyfikację parametrów obiektów, pojawiła się możliwość formatowania z poziomu menu kontekstowego. Ulepszone funkcje wyszukiwania pozwalają błyskawicznie zaznaczyć wszystkie wystąpienia danego wyrazu. Na kartach z plikami wyświetlane są teraz ikony statusu. Dzięki temu użytkownik nie musi się już zastanawiać, który plik został otwarty z dysku, który pobrany z sieci, czy jego zawartość została zapisana czy może przeznaczona jest tylko do odczytu.

UltraEdit 17 uzyskał także możliwość korzystania z funkcji oferowanych przez Windows Vista i 7. Dla przykładu okna dialogowe zapisu i odczytu plików mogą współpracować z systemowym mechanizmem bibliotek. Poprawiła się oprawa graficzna edytora. Autorzy zmodyfikowali ikony na pasku narzędzi. Uatrakcyjnili ich wygląd, zwiększyli jakość wykorzystywanych plików graficznych. Zwiększono także możliwości technologii przeciągania myszą. Użytkownik może za jej pomocą przemieszczać pliki pomiędzy eksploratorem a oknem edytora, czy na przykład przeciągać karty dokumentów do folderów z ulubionymi.

Edytor UltraEdit to narzędzie o potężnych możliwościach. Jeżeli kiedykolwiek zajmowałeś się kodowaniem stron czy programowaniem w dowolnym języku od razu docenisz jego wszechstronność. Program niesamowicie ułatwia i przyspiesza pracę. To narzędzie naprawdę godne polecenia. Ze względu na liczbę i stopień skomplikowania wielu opcji przeszkadza trochę brak polskiej wersji językowej ale to nie powinno stanowić dużej przeszkody dla programisty. Aplikacja ma również kłopoty z mechanizmem UAC Visty.

Program kosztuje 60 USD. Wariant testowy programu działa bez ograniczeń przez 30 dni.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: