UltraEdit - wygodny edytor dla programistów

UltraEdit to edytor, na który powinien zwrócić uwagę każdy programista. Pozwala m.in. na tworzenie kodów w PHP, HTML, Perl, Javie oraz edytowanie plików heksadecymalnych.

Inne zalety UltraEdit to możliwość edycji JavaScript, XLM, C/C+, VB i innych języków. Ten użyteczny program ma wbudowanego klienta SFTP oraz FTP, narzędzie do połączeń SSH/Telnet, walidator języków skryptowych, a także funkcje, jak na przykład zaawansowane opcje drukowania czy zawierający ponad 100 tysięcy słów słownik, obejmujący kilkanaście języków. Nie brak oczywiście funkcji, jakie po prostu muszą znaleźć się w każdym edytorze tego typu - np. kolorowania składni, autouzupełniania, tworzenia dynamicznych zaznaczeń i innych pomocy, znacznie ułatwiających życie programisty.

UltraEdit jest cały czas rozwijany, a najnowsza wersja przynosi ponad 80 poprawek. Ma ona numer 21.30.1006 i można pobrać ją TUTAJ. Jest to wydanie testowe, pozwalające na korzystanie z edytora przez okres 30 dni od momentu pierwszego uruchomienia. Nie ma żadnych ograniczeń funkcji w porównaniu z pełną wersją.