"Ultracienka" nagrywarka od I-O Data

Japońska firma I-O DATA zaprezentowała nową zewnętrzną nagrywarkę DVD - model DVRP-UN8PL . Urządzenie charakteryzuje się niewielką grubością oraz możliwością etykietowania płyt optycznych.

"Ultracienka" nagrywarka od I-O Data

I-O DATA DVRP-UN8PL

"Ultracienkie" urządzenie - o oznaczeniu DVRP-UN8PL - zostało wyposażone w bufor pamięci o pojemności 2 MB. Nagrywarka waży 450 gramów i mierzy 138 x 162 x 22 mm. Napęd stworzony został w oparciu o mechanizm firmy NEC (a dokładnie - model ND-7551A).

Urządzenie komunikuje się z komputerem za pośrednictwem złącza USB 2.0 i bez problemu obsłuży nośniki DVD-RW/+RW, DVD-R/+R DL, DVD-RAM i CD-R/RW. Co istotne, do dyspozycji użytkownika oddano bardzo przydatną technologię Labelflash, która stanowi alternatywę dla LightScribe i umożliwia etykietowania krążków DVD za pomocą promienia lasera. Warto również wspomnieć o dołączonym do zestawu oprogramowaniu: DVD MovieWriter 5 SE, WinDVD 5 OEM, B's Recorder GOLD9 BASIC, EasySaver LE, labelFOLiO i QuickDrive LE oraz kompatybilności z systemami Windows XP (SP2) i Windows 2000 Professional (SP4).

Nowa nagrywarka została wyceniona na 180 USD. Niestety, nie wiadomo kiedy pojawi się na rynku europejskim.