Ultrakontrastowy NEC

NEC zaprezentował projektor multimedialny, charakteryzujący się niezwykle wysokim współczynnikiem kontrastu. Wynosi on aż 3000:1, co jest wartością niemal dwukrotnie wyższą niż w najlepszych projektorach sprzedawanych dotychczas.

Projektor oznaczono symbolem HT1000 - wykorzystuje on szereg nowych technologii, zwiększających kontrast, ostrość i nasycenie obrazu. Zdaniem producenta, technologia SweetVision pozwala również na uzyskanie głębszej czerni.

Wysoką jakość wyświetlanego przez HT1000 obrazu zapewnia 10-bitowy dekoder wideo, oferujący dużo wyższą niż w innych projektorach jasność oraz generujący mniejszą ilość szumu. Projektor dysponuje również mechanizmem 3D Reform, niwelującym efekt Keystone'a zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Projektor wyposażono również w układ Faroudja DCDi, pozwalający na poprawę płynności ruchów i progresywne skanowanie.

Poziom generowanego przez urządzenie hałasu określany jest przez producenta na 29 dB. HT1000 może wyświetlać obraz w formatach 16:9, 1.85:1 oraz 2:35:1. Możliwe jest również wyświetlanie obrazu 4:3 w formacie 16:9 bez powodowania rozciągnięcia obrazu. Użytkownik może ponadto zabezpieczyć dostęp do projektora za pomocą hasła.

Projektor ma trafić do sklepów w listopadzie. Jego cena wyniesie ok. 5500 USD.

Więcej informacji:

http://www.necvisualsystems.com