Ultraprzenośne Fujitsu LOOX R z niesamowitą baterią

W tym tygodniu do japońskich sklepów trafią dwa ultraprzenośny notebooki od Fujitsu: modele z serii LOOX R. Ich cechą charakterystyczną ma być bateria, pozwalająca na niespotykaną jak do tej pory na rynku długości pracy.

Już w tym tygodniu japońscy klienci będą mogli nabyć dwa nowe, ultraprzenośne notebooki produkcji Fujitsu. Ich główną cechą ma być bardzo długi czas pracy na bateriach wynoszący, według producenta, ponad 12 godzin. Oba modele będą wyposażone w procesory Penryn. Model LOOX R/C70 zawierać będzie dysk SSD o pojemności 128 gigabajtów, jeden z dwóch systemów do wyboru: Vista Business lub XP Pro, obsługę standardu Bluetooth 2.1+EDR oraz baterię pozwalają pracować nawet 12 godzin i 36 minut. Za taką przyjemność będziemy jednak musieli słono zapłacić, bo aż ponad 3 tysiące dolarów.

Ultraprzenośne Fujitsu LOOX R z niesamowitą baterią

Fujitsu LOOX R

Dla osób, dla których taka cena będzie zbyt wysoka, Fujitsu zaproponuje również tańszy model C50. W tym przypadku nie będzie możliwy wybór systemu operacyjnego, dostępny ma być jedynie Windows Vista Home Premium. Na pokładzie znajdzie się również dysk o pojemności 320 gigabajtów oraz standard Bluetooth. Jedno ładowanie baterii pozwoli na pracę zaledwie o 30 minut krótszą, jednak i jego cena będzie wyraźnie niższa, bo aż o 500 dolarów.

Oba notebooki będą posiadać ekran o przekątnej 12,1 cala i rozdzielczości 1280x800. Nie zabraknie im również napędu optycznego.