Ultraprzenośny laptop biznesowy od Lenovo

Lenovo zaprezentowało nowego laptopa z serii ThinkPad. Model X120e wyróżnia niewielkim rozmiarem i wagą oraz sporymi możliwościami. Producent zaznacza także, że jest to pierwszy notebook, w którym znajdziemy procesor AMD Fusion E-Series.

Lenovo twierdzi, że ThinkPad X120e to jeden z najlżejszych, najbardziej mobilnych i najtańszych laptopów biznesowych. Urządzenie posiada 11,6-calowy wyświetlacz podświetlany diodami LED i pełno wymiarową klawiaturę odporną na zalanie. Urządzenie działa w oparciu o APU (Accelerated Processing Unit) AMD Fusion E-Series zmniejszającego ilość energii pobieranej przez komputer przy jednoczesnym zwiększeniu jego mocy. Lenovo zaznacza, że prędkość wyświetlania grafiki, wgrywania stron internetowych czy działania aplikacji biznesowych wzrosła dzięki temu procesorowi o 65% przy dłuższym - o 30% - czasie działania baterii. Po naładowaniu powinna ona pracować dłużej niż sześć godzin.

Komputer korzysta z Windows 7 Professional i technologii RapidBoot mającej skracać czas rozruchu systemu operacyjnego o mniej więcej 20 sekund. ThinkPad X120e posiada wyjście HDMI, korzysta z WiFi i opcjonalnego łącza Bluetooth. Urządzenie waży mniej niż 1,5 kg a jego obudowa ma zaledwie 2,5 cm grubości. W Stanach Zjednoczonych trafi ono do sprzedaży już za miesiąc i będzie kosztowało mniej niż 400 dolarów.

Zobacz również:

  • Najlepsze tanie laptopy w 2023 roku - który komputer wybrać?
  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: