Umarł CodeWarrior, niech żyje Xcode!

Twórcy oprogramowania na Maca, w związku z przesiadką Apple'a na procesory Intela, będą musieli przestawić się całkowicie na rozwijane obecnie przez koncern Jobsa środowisko programistyczne Xcode. Nie jest ono jednak jeszcze przystosowane do przejścia, projektanci będą zatem musieli przenosić do Xcode'a projekty napisane w starszym standardzie - CodeWarriorze. A to może rodzić problemy...

Xcode jest bardzo popularny wśród deweloperów oprogramowania na platformę Mac. CodeWarrior, wcześniejszy standard tworzenia oprogramowania na Maca, jest nadal wykorzystywany np. przez Microsoft, do pisania aplikacji na te komputery. Aby ułatwić pracę twórcom oprogramowania, Apple opublikował obszerny dokument, który opisuje poszczególne etapy przenoszenia projektów z CodeWarriora do Xcode'a, a także zawiera listę podobieństw i różnic pomiędzy tymi środowiskami.

Środowiska programistyczne Xcode'a i CodeWarriora posiadają te same podstawowe składniki, w tym okno projektu, edytor tekstowy, debugger, system nawigacji oraz pliki pomocy. Jedną z podstawowych różnic jest natomiast to, że Xcode zawiera pewną liczbę komponentów open source - takich jak kompilator GCC i debugger GDB.

Więcej informacji:

developer.apple.com.


Zobacz również