Umarł Spartan, niech żyje Edge

Na konferencji Build 2015 Microsoft ogłosił oficjalnie, że jego nowa przeglądarka zmienia nazwę - w ten sposób Spartan zmienił się w Edge.

Zaprezentowano również logo, które nieodparcie kojarzy się z Internet Explorerem. Przemianowany Spartan używa silnika, który... również zwie się Edge - IE opierał swoje działanie na silniku Trident. Co jednak istotne dla wszystkich użytkowników, to fakt, że Edge będzie obsługiwać wtyczki stworzone dla konkurencji - Chrome i Firefoxa. Podczas konferencji Joe Belifore zademonstrował użycie wtyczki Reddita dla Chrome na Edge i nie było żadnych problemów z jej obsługą.

Logo przeglądarki Edge

Logo przeglądarki Edge

Oczywiście nowa nazwa przeglądarki Microsoftu nie zmienia niczego, co było dotychczas - jest zintegrowana z Cortaną, umożliwia przejście w tryb czytania, tworzenie notatek, itp. Kto jeszcze nie używał Spartana, może sprawdzić nasz test przeglądarki - jeszcze bez wtyczek. Wypada tylko czekać, co zostanie dodane do niej w kolejnych odsłonach Windows 10. Jeżeli Microsoft chce zawojować rynek przeglądarek, musi mocno się o to postarać.