Umbrella Academy - czy powstanie sezon 4? Sprawdź już teraz

Trzeci sezon serialu The Umbrella Academy zadebiutował już na platformie Netflix. Czy jednak są to już ostatnie odcinki widowiska? Czy powstanie 4. sezon Umbrella Academy? Sprawdźcie, co już wiemy.

The Umbrella Academy 3 jest już dostępna na Netflixie, ale co dalej? (fot. Netflix)

Długo wyczekiwany 3. sezon Umbrella Academy jest od wczoraj dostępny na Netflix. Przed nami kolejne 10 odcinków z przygodami niecodziennej rodziny Hargreeves'ów. Jeśli zdecydowaliście się na "binge'owe" oglądanie i macie już za sobą Umbrella Academy 3, to z pewnością zastanawiacie się, czy serial powróci z 4. sezonem? My również, dlatego postanowiliśmy dokładnie zbadać jaką przyszłość czeka Umbrella Academy.

Czy dane nam będzie poznać kolejne przygody rodziny Hargreeves'ów w 4. sezonie Umbrella Academy? (fot. PCWorld.pl)

Czy dane nam będzie poznać kolejne przygody rodziny Hargreeves'ów w 4. sezonie Umbrella Academy? (fot. PCWorld.pl)

The Umbrella Academy – najważniejsze informacje

  • Tytuł serialu - The Umbrella Academy
  • Twórcy - Steve Blackman
  • Liczba potwierdzonych sezonów – 3
  • Liczba odcinków - 30
  • Czas emisji – 2019 - 2022
  • Gatunek - Science fiction, na podstawie komiksu
  • Kraj produkcji - USA
  • Obsada - Elliot Page, Tom Hopper, David Castañeda, Emmy Raver-Lampman, Robert Sheehan, Aidan Gallagher, Justin H. Min, Ritu Arya, Yusuf Gatewood, Marin Ireland, Adam Godley, Kate Walsh, Colm Feore, Cameron Britton, Mary J. Blige

Umbrella Academy sezon 4 - czy powstanie?

Steve Blackman - twórca serialu The Umbrella Academy, zdradził że sezon 3. nie zakończy historii rodziny Hargreeves'ów. Showrunner dodał również, że wie już dokładnie jak potoczą się dalsze losy bohaterów i kiedy chciałby zakończyć swoją opowieść. Blackman przyznał, że choć świat Umbrella Academy jest na tyle bogaty, iż mógłby być rozwijany nawet przez 10 sezonów, to finał serialu nastąpi znacznie wcześniej. Zdaniem twórcy widowiska, nie licząc 3. sezonu, będzie potrzeba jeszcze jednej - dwóch serii, aby zakończyć całą opowieść zgodnie z planem. Sympatyków pierwowzoru może jednak zmartwić fakt, że Blackman już potwierdził, iż kolejne sezony serialu Umbrella Academy będą się jeszcze mocniej różnić od komiksu autorstwa Gerarda Way'a

Zobacz również:

  • The Umbrella Academy - podsumowanie 1 i 2 sezonu. O tym musisz pamiętać przed premierą 3 części

Mam w głowie zakończenie. Wiesz, z chęcią powiedziałbym, że będziemy mieć 10 sezonów, ale nie mam 10 sezonów w głowie, wiem, gdzie zmierzam. Chciałbym zrobić kolejny sezon, to na pewno. Od samego początku miałem pomysł, gdzie chcę, by ten serial się zakończył, i chciałbym mieć kolejny sezon, by zbliżyć się do tego zakończenia. Ja już wiem, jakie chcę zakończenie. Oczywiście będzie ono inne niż to, dokąd zmierza Gerard (twórca komiksu - przyp.red.), bo on ma znacznie więcej rzeczy, które chce zrobić z tymi wspaniałymi postaciami, które stworzył - Steve Blackman.

Istnieją zatem bardzo duże szanse, że 4. sezon Umbrella Academy powstanie. Chyba, że Netflix (co już niejednokrotnie mu się zdarzyło) zdecyduje się skasować dobry serial. Warto podkreślić, że w tej chwili nie ma oficjalnego potwierdzenia ze strony włodarzy platformy, iż Umbrella Academy 4 faktycznie powstanie. Z reguły ogłoszenie kontynuacji konkretnej produkcji odbywa się po kilku tygodniach od jej emisji. Na ostateczną decyzję Netflixa musimy zatem jeszcze poczekać.

Umbrella Academy sezon 4 - data premiery

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i Umbrella Academy otrzyma "zielone światło" dla 4. sezonu, to możemy się spodziewać, że na premierę kolejnego sezonu nie będziemy musieli czekać wyjątkowo długo. Warto tu przypomnieć, że najdłuższa przerwa pomiędzy poszczególnymi seriami pojawiła się pomiędzy 2. i 3. sezonem i trwała niemal dwa lata. Spowodowane to było jednak w dużej mierze problemami z produkcją serialu podczas pandemii COVID-19. Premiera czwartego sezonu The Umbrealla Academy mogłaby zatem odbyć się już pod koniec 2023 roku.

Zobacz również: